Page 161 - Sehrimiz_Yalova
P. 161
İlimiz sporcularından Engin Terzi, Bilek Güreşi dalında ülkemizi birçok
yarışmada temsil etmiştir. 02 - 11 Eylül 2017 tarihlerinde Macaristan’da
düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda Masterlar grubunda ve 29 Eylül - 3 Ekim
2017 tarihleri arasında Malezya’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda
Büyükler grubunda birinci olarak ilimizi ve ülkemizi gururlandırmıştır.
7. Yukarıda başarılarından söz edilen sporcunun ve ilgilendiği spor dalının adı nedir?
............................................................................................................................................................................
.............................................................................................................................................................................
8. Sporcumuz, ülkemizi hangi ülkelerde ve yarışmalarda temsil etmiştir?
..............................................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................
Yalova ve Türkiye’nin adını dünyaya duyuran Buse Tosun, uluslararası birçok
yarışmada başarılı sonuçlar almıştır. Güreş alanında tanınmış sporcumuz, 05 -
07 Şubat 2016 tarihinde İstanbul’da düzenlenen 44. Uluslararası Yaşar Doğu
Güreş Şampiyonası’nda birinci olarak bayrağımızı gururla dalgalandırmıştır.
9. Buse Tosun, Yalova’nın adını hangi spor dalında dünyaya duyurmuştur?
............................................................................................................................................................................
.............................................................................................................................................................................
10. Buse Tosun, hangi yarışmada birinci olmuştur?
..............................................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................
Yalovalı Garip Olcaş, İşitme Engelliler Masa Tenisi Milli Takımı
sporcularındandır. 2017 yılında Samsun’da düzenlenen 23. İşitme Engelliler
Olimpiyatları’nda Milli Takımı’mız üçüncü olarak bronz madalya kazanmıştır.
Ülkemize ve Yalova’mıza gurur yaşatmıştır.
11. Garip Olcaş, hangi spor dalı ile ilgilenmektedir?
............................................................................................................................................................................
.............................................................................................................................................................................
12. Garip Olcaş, Samsun’da hangi yarışmaya katılmıştır?
..............................................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................
159