Page 160 - Sehrimiz_Yalova
P. 160
DEĞERLENDİRME ÇALIŞMALARI
A. Aşağıda yer alan haberlerden yola çıkarak ilimizde hangi spor dallarında başarılar
elde edildiğini tespit ederek soruları cevaplayınız.
7 Ekim 2002 Yalova doğumlu Türkiye Genç ve A Milli takım oyuncumuz
Ece HARAÇ, masa tenisi dalında Avrupa Masa Tenisi Şampiyonasında
2019 yılında Avrupa ikicisi, 2017 ve 2018 yıllarında Avrupa üçüncülükleri
ile 2019 yılı Balkan şampiyonluklarıyla tanınmış olan sporcumuzdur. Eğitim-
öğretim hayatına ilimizde devam eden Ece HARAÇ, ülkemiz ve Yalova’mız
için gurur kaynağımızdır.
1. Yukarıda başarılarından söz edilen sporcunun ve ilgilendiği spor dalının adı nedir?
............................................................................................................................................................................
.............................................................................................................................................................................
2. Sporcumuz, ülkemizi hangi şampiyonlukları ve hangi başarıları temsil etmiştir?
..............................................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................
04 Mart 2017 tarihinde İstanbul’da düzenlenen 30. Uluslararası Boğaziçi
Karate Turnuvası’nda Büyükler dalında birinci olan Ali Güney, ilimize ve ülkemize
büyük sevinç yaşatmıştır.
3. Yukarıda başarılarından söz edilen sporcunun ve ilgilendiği spor dalının adı nedir?
............................................................................................................................................................................
.............................................................................................................................................................................
4. Sporcumuz, ülkemizi hangi turnuvada temsil etmiş ve hangi başarıyı kazanmıştır?
..............................................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................
Satranç sporunda iddialı olan ilimizin yetiştirdiği sporculardan Selina
Demirağ, 12 Temmuz 2016 tarihinde Trabzon’da düzenlenen Dünya Okul
Sporları Olimpiyatları’nda birinci olmuştur.
5. Yukarıda başarılarından söz edilen sporcunun ve ilgilendiği spor dalının adı nedir?
............................................................................................................................................................................
.............................................................................................................................................................................
6. Sporcumuz, ülkemizi hangi yarışmada temsil etmiş ve hangi başarıyı kazanmıştır?
..............................................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................
158