YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL ÖĞRENCİMİZ ASYA İÇİN ÖZEL ASANSÖR

ÖZEL ÖĞRENCİMİZ ASYA İÇİN ÖZEL ASANSÖR

Hayatını tekerlekli sandalye üzerinde sürdüren 75. Yıl Ziya Gökalp 2. Sınıf öğrencimiz Asya Çuğ'un okul içerisinde daha rahat hareket edebilmesi için okuldaki asansör, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün çalışmaları ile projelendirilerek Asya'nın kullanıma açıldı.

 

AKMEŞE: " ASYA'MIZA ARMAĞANIMIZDIR"

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, özel gereksinimli öğrencilerimize yönelik olan bu çalışma ile ilgili olarak "75. Yıl Ziya Gökalp İlkokulumuz yatay mimaride yapılmış ve iki katlı olmasına rağmen büyük bir okulumuzdur. Daha önce ihtiyaç duyulmaması sebebiyle asansör iptal edilmiş. Ancak öğrencimiz Asya'nın okula kayıt yaptırmasının ardından üst kattaki kantin, kütüphane ile konferans salonundan faydalanabilme ve arkadaşlarıyla rahatça görüşebilme isteği doğrultusunda Asya'nın talebine duyarsız kalmadık. Okulun asansörü en baştan projelendirildi ve asansörün yeniden yapılması sağlanarak Asya'nın kullanımına açıldı. Bu çalışma devletimizin özel gereksinimli vatandaşlara olan hassasiyetinin göstergesidir ve okulumuzun asansörü de 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Asya'mıza bir armağanımızdır."

 

ASYA: "BU GÜZEL HEDİYE İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Okula başladığı günden beri giriş katında eğitim gören Asya, artık üst kattaki diğer arkadaşlarına kolayca ulaşabiliyor. Diğer sınıflardaki arkadaşlarını ziyaret edebildiği, teneffüslerde bina içerisinde rahatça hareket edebildiği ve okul kantinine gidebildiği için çok mutlu olan Asya kendisine böyle güzel bir hediye sundukları için herkese çok teşekkür etti. 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.