YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER FARKINDALIK GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER FARKINDALIK GÜNÜ MESAJI

Dünya Engelliler Günü 1992'den bu yana engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılması, haklarının tam ve eşit şekilde sağlanması noktasında ciddi bir farkındalık sağlanması amacıyla her yıl 3 Aralık gününde kutlanıyor. 

Onların sorunlarını ve dertlerini anlamak, başarılarının farkına varmak sadece bir gün ile sınırlandırılacak bir durum değildir. Bugün sadece bir vesiledir. Bizler insan olarak her an engelli kardeşlerimizin sorunlarıyla dertlenmeli, onlarla yakından ilgilenmeliyiz. Okullarda, iş yerlerinde, sokaklarda yani hayatın her alanında engelleri kaldırmalıyız. 

Her zaman hepimizin birer engelli adayı olduğumuzu unutmadan bu çalışmalardan vazgeçmemeli, onlar için mücadelemizi hep devam ettirmeliyiz. 

Bizler, 

Ülkemizin yüzde 12'lik nüfusunu oluşturan ve aileleriyle birlikte yaklaşık 30 milyon vatandaşımızı ilgilendiren bu konuyla yakından ilgilenmeliyiz. Eğitim alanlarımızı, materyallerimizi özel gereksinimli bireylere de uygun olacak şekilde tasarlamalı ve kullanmalıyız.

Hepimizin desteğiyle engelli kardeşlerimizin hayatın her alanda sergiledikleri başarılarının desteklenmesini, sürekli artarak devam etmesini temenni ediyorum.

Bu günün vesilesiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde hep birlikte engellilik konusunda daha sorumlu, bilinçli ve duyarlı davranmak zorunda olduğumuzu vurgulamak istiyorum. Engelliler Gününün ilimizdeki, ülkemizdeki ve tüm dünyadaki engelliler için hayırlara vesile olmasını diliyor, sizlere saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum.

Saygılarımla,

 

Halil İbrahim AKMEŞE

İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.