YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YILSONU MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Akmeşe, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılının sona ermesi vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YILSONU MESAJI

11 Eylül Pazartesi günü ilk ders zilinin çalmasıyla el birliğiyle başladığımız ve birbirinden verimli eğitim öğretim faaliyetleriyle geçirdiğimiz bir yılı daha hep birlikte tamamladık.

Bu eğitim öğretim yılında hayata geçirdiğimiz Yalova Eğitimi Geliştirme Stratejisi (YEGES) ile bizleri gururlandıran başarılar elde ettik. Tüm TÜBİTAK Araştırma Proje Yarışmaları başvuru sayımızı 234'ten, %64'lük artışla 386'ya çıkardık. 177 Bilim Söyleşisi, 19 okulumuzda 4006 Bilim Fuarları gerçekleştirdik. Teknofest Yarışmaları başvuru sayımızı 686'dan %148 artırarak 1704'e çıkardık, il genelinde 100'e yakın yerel proje yürüttük.

Gelecek eğitim öğretim yılından itibaren okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul beşinci sınıf ve lise dokuzuncu sınıflarda kademeli başlayacak olan Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli çalışmalarıyla ve yepyeni müfredatla Yalova'da eğitim öğretimi "daha ileriye, en iyiye" taşımak en büyük temennim...

Yeni eğitim öğretim yılında yenilikçi birçok fikre ulaşabilmemiz dileğiyle bu yoğun senenin sonunda katkı sağlayan tüm yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimizle eğitim paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Sevgili öğrencilerimiz;

Sizlerin azmi ve kararlılığı bizleri her zaman gururlandırdı. Geleceğin liderleri olarak attığınız her adım sadece kendiniz için değil, toplumumuz için de büyük önem taşıyor. Tatil dönemi, dinlenme ve yeni keşifler için umuyorum ki sizlere harika bir fırsat olacak. Kitap okuyarak, doğayla iç içe vakit geçirerek ve sevdiklerinizle güzel anılar biriktirerek bu zamanı en iyi şekilde değerlendirin.

Değerli velilerimiz;

Çocuklarınızın eğitim yolculuğunda bizlerle yan yana yürümeniz, güven ve desteğiniz her zaman en büyük gücümüz oldu. İşbirliğiniz ve anlayışınız için teşekkür ediyor, yeni eğitim öğretim yılında daha büyük hedeflere ulaşmak için yeniden bir araya geleceğimiz güne kadar çocuklarınızla birlikte keyifli ve huzurlu bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum.

Kıymetli meslektaşlarım;

2023-2024 Eğitim Öğretim yılını başarıyla tamamlamanın mutluluğu ve gururu içindeyiz. Sizin emeğiniz ve rehberliğiniz olmasaydı, bu başarıyı elde etmemiz mümkün olmazdı. Bu yıl boyunca gösterdiğiniz özveri, sabır ve gayret için her birinize yürekten teşekkür ediyor, huzurlu ve keyifli bir tatil geçirmenizi diliyorum.

 

Halil İbrahim AKMEŞE

İl Milli Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.