YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YALOVA EĞİTİMİ GELİŞTİRME STRATEJİSİ (YEGES) LANSMANI GÖRKEMLİ BİR PROGRAMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Müdürlüğümüz tarafından geliştirilen YALOVA EĞİTİMİ GELİŞTİRME STRATEJİSİ (YEGES), il protokolü ve eğitim paydaşlarının katıldığı bir programla tanıtıldı.
YALOVA EĞİTİMİ GELİŞTİRME STRATEJİSİ (YEGES) LANSMANI GÖRKEMLİ BİR PROGRAMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Müdürlüğümüz tarafından geliştirilen ve 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında uygulamaya geçecek olan YALOVA EĞİTİMİ GELİŞTİRME STRATEJİSİ (YEGES) Tanıtım Programı Raif Dinçkök Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Programa Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, Karamürselbey Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Dz. Alb. Cenk Topuz, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, kaymakamlar ve belediye başkanları, il protokolü, eğitim yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve eğitim paydaşları katıldı.

Yalova Güzel Sanatlar Lisesi Türk Halk Müziği Topluluğunun müzikleriyle başlayan program, YALOVA EĞİTİMİ GELİŞTİRME STRATEJİSİ'nin tanıtılmasıyla devam etti.

KAYA: "YEGES, KURUMLARIMIZDAKİ EĞİTİM KALİTESİNİN ARTIRILMASINA YÖNELİK ÇOK YÖNLÜ VE BÜTÜNCÜL BİR ÇALIŞMADIR"

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Yalova Eğitimi Geliştirme Stratejisinin Yalova için eğitim adına önemli bir adım olduğuna inandığını söyleyerek bu süreçte özellikle velilerin en önemli paydaşlar olduğuna vurgu yaptı. Tüm kurum ve kuruluşların desteğinin önemli olduğunu belirten Vali Kaya, kendisinin de hem bir birey hem anne olarak eğitime katkı sağlayacak her çalışmaya destek olduğunu ve olacağını; öğretmenlerin de bu süreçte ellerinden geleceğini yapacaklarına inandığını ifade etti.

BÜYÜKGÜMÜŞ: "YEGES, YALOVA'NIN EĞİTİM KALTESİNİ YÜKSELTMEK ADINA ÖNEMLİ BİR ADIMDIR"

Yalova Eğitimi Geliştirme Stratejisi hakkında bilgi edindiğinde bu çalışmanın kendisini çok heyecanlandırdığını ifade ederek sözlerine başlayan Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, süreç içerisinde ortaya çıkabilecek yeni fikirlerin bu çalışmayı daha da güçlendireceğini belirtti. Bu çalışmanın, Yalova'nın eğitim kalitesini yükseltmek için önemli olduğunu ve istekle, heyecanla, şevkle çalışmanın başarıyı getireceğine inandığını sözlerine ekledi.

AKYOL: "YEGES'İN İLİMİZ EĞİTİM KALİTESİNİ YÜKSELTMEYE KATKI SAĞLAYACAĞINA İNANIYORUM"

Yalova Milletvekili Meliha Akyol, amacı eğitimin niteliğini artırmak olan YEGES'in ilimiz eğitimi için önemli bir çalışma olduğunu belirterek öğrenci, öğretmen ve velilerin süreçteki önemine değindi. İlimizin eğitime dair çalışmalarına katkı sağlamak için hepimize görevler düştüğünü belirten Akyol, kendilerinin de her zaman eğitime destek olduklarını söyleyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

AKMEŞE: "SÜRDÜRÜLEBİLİR VE GELİŞTİRİLEBİLİR BİR EĞİTİM ANLAYIŞIYLA HAYATA GEÇİRECEĞİMİZ YEGES'İ SİZLERLE PAYLAŞMANIN HEYECANINI YAŞIYORUZ"

Yalova Eğitimi Geliştirme Stratejisinin içeriği ve çalışmanın nasıl yürütüleceği hakkında bilgiler aktaran İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Akmeşe;  Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, sürdürülebilir ve geliştirilebilir bir eğitim anlayışıyla çalışmalar yürüttüğünü ve okulların bilimsel, sanatsal, sosyal ve sportif faaliyetlerini büyük bir heyecanla desteklediğini söyleyerek konuşmasına başladı. Yalova Eğitimi Geliştirme Stratejisinin öğrencilerin, öğretmenlerin, okulların ve nihayetinde ilimizin her boyutuyla gelişmesini sağlamak amacıyla hazırlandığını belirten Müdürümüz Akmeşe, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında uygulamaya geçecek olan YEGES ile eğitimin niteliğinin artırılmasının ve öğrencilerin sadece akademik değil duygusal ve sosyal gelişimlerini de destekleyen etkinlikler ve toplum hizmeti çalışmalarının verimli ve kalıcı hâle getirilmesinin hedeflendiğini ifade etti.

Okullarda nitelikli eğitim anlayışının sağlanması için hayata geçirilen projede öğrencilerin sadece akademik değil sosyal açıdan da yetişmesinin amaçlandığına vurgu yapan Müdürümüz Akmeşe, sözlerine şöyle devam etti: "Eğitime, akademiye ve kültür derslerine indirgenemeyecek bir bakış açısıyla yaklaşmanın gerekliliğinin altını çizmek istiyorum. Öğrencilerimizin sadece akademik değil duygusal ve sosyal gelişimini de destekleyecek etkinlikler ve toplum hizmeti çalışmaları bu sürecin önemli bir parçası olacak. Bunların da anlık değil, verimli ve kalıcı olması önceliğimizdir. YEGES ile bu verimliliği kalıcı hale getirerek bir kültür oluşturmayı ve bizden sonra görevlerini devam ettirecek arkadaşlarımıza bu anlayışı aktarmayı da hedefliyoruz. İlimizin eğitimde üst sıralarda yer almasın için tüm paydaşlarımızla yürüteceğimiz çalışmamızın eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum."

Program sonunda davetliler, Yalova Güzel Sanatlar Lisesi Oda Orkestrasının müzik dinletisi ve Şaban Temuge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ikramlar eşliğinde, Güzel Sanatlar Lisesinin resim bölümü öğrencilerinin hazırladığı sergiyi ziyaret etti.

26-09-202326-09-202326-09-202326-09-202326-09-202326-09-202326-09-202326-09-202326-09-202326-09-202326-09-202326-09-2023

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.