YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Akmeşe, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı başlangıcı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

Uzun bir yaz döneminin ardından bugün yeniden okullarımızla buluşmanın heyecanını taşıyoruz. Bireyin öğrenme sürecinde sadece bilgiyi aktarmaktan ibaret olmayan eğitimin, bu bilgiyi günlük yaşamda uygulama becerisini de sağlaması açısından büyük önem taşıdığını biliyoruz. Toplumsal değerlerden görgü kurallarına, akademik bilgilerden genel kültüre kadar birçok alanda bireyi donatan okullarımız da eğitim sürecinde çocuklarımız için büyük önem taşıyor. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder." sözü de eğitimin önemini vurgulaması bakımından önemlidir. Bu bilinçle bizler eğitimciler olarak her zaman olduğu gibi milli ve manevi değerlerine sahip, nitelikli, kendine güvenen, üreten, yerel ve evrensel değerlerin farkında olan bireyler yetiştirmeye devam edeceğiz.

Nitelikli eğitim için nitelikli eğitim ortamları oluşturmanın gerekliliğiyle yaz döneminde okullarımızın bakım onarım çalışmalarını ve eğitsel ihtiyaçlarını karşıladık. Tüm ilçelerimizde sınıflardan atölyelere ve ortak alanlara kadar yenilenme ihtiyacı bulunan okullarımızda çalışmalarımızı tamamladık. Yeni eğitim öğretim yılında çocuklarımızın daha temiz ve daha keyifli eğitim ortamlarına ulaşmalarını sağlamak için yenilenme ihtiyacı bulunan sınıflarımızı yenileyerek eğitim ihtiyaçlarını karşıladık.

Bakanlığımızın eğitim politikaları çerçevesinde, eğitimde kalitenin artırılması için hazırlık çalışmalarımıza da bu süreçte başladık. Geçtiğimiz eğitim yılında olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimizin katılımıyla yerel projelerimizi hayata geçirerek ulusal projelere daha fazla katılımı ve başarıyı hedeflemekteyiz. Yine bu eğitim öğretim yılında uygulayacağımız Yalova Eğitimi Geliştirme Stratejisi (YEGES) ile okullarımızda yürütülen ve öğrencilerimizin akademik, duygusal ve sosyal gelişimlerini destekleyen etkinlikler ve toplum hizmeti çalışmalarının verimli ve kalıcı hâle getirilmesi için bir adım atıyoruz olacağız.

Bütün bu süreçleri de eğitimin temel taşları öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizle birlikte gerçekleştireceğiz.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Uzun ve sizler için keyifli geçtiğini umduğum bir yaz döneminin ardından bugün ders başı yapıyorsunuz. Hepinizin içinde heyecan ve mutluluk olduğunu tahmin ediyorum. Bugün ilk kez okulla buluşan, yeni arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle bir araya gelen öğrencilerimiz için de ilk adımlarının heyecanını hep taşımalarını diliyorum. Unutmayın ki; eğitim hayatınız boyunca gösterdiğiniz her çaba ve başarı aileleriniz, öğretmenleriniz ve en önemlisi sizin için gurur kaynağı olacaktır. Gayretinizin ve başarılarınızın artarak devam etmesi için size eğitim ortamlarını oluşturmak bizim görevimiz, merakınızı kaybetmeden öğrenme hevesiyle eğitim hayatınızı sürdürmek de sizin görev ve sorumluluğunuzdur. Bunun farkında olarak geçireceğiniz başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.

Değerli Velilerimiz,

Çocuklarımızın keyifli geçirerek dinlendiklerini ve yeni eğitim yılına hazır olduklarını ümit ettiğimiz bir yaz tatilinin ardından yeni eğitim öğretim yılına "Merhaba!" diyoruz. Yeni bilgiler ve deneyimler edinerek fiziksel gelişimlerinin yanında bilişsel gelişimlerini de destekleyecek eğitim süreçlerinde en büyük destekçileri her zaman olduğu gibi yine sizler olacaksınız. Sizlerin desteği çocuklarımızın kendini ifade edebilen, kendine güvenen, öğrenmeye hevesli ve amaçlarına ulaşan bireyler olacaklar. Heveslerini kırmadan, hayallerine engeller koymadan, onları anlamaya çalışarak yaklaşmanız başarıya ulaşmalarında vereceğiniz en büyük destek olacaktır. Öğrencilerimiz geçtiğimiz eğitim öğretim yılında olduğu gibi bu yıl da o ilk gün ders kitaplarına ve yardımcı kaynaklarına ulaşacaklar. Onlara olan desteğinizi her daim hissettirmeniz temennisiyle yeni eğitim öğretim yılının sizler için de hayırlı olmasını diliyorum.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Eğitimciler olarak en büyük sorumluluğumuz geleceğimizin teminatı olan ve yarına gözleri umutla bakan çocuklarımızın, bu umudu ve ışığı daima koruyan yetişkinler olmalarını sağlamaktır. Çünkü bizler, aileleri tarafından emanet edilen çocuklarımızın sadece akademik değil sosyal ve duygusal gelişimlerinde de önemli bir role sahibiz. Çocuklarımızın gelişimlerini desteklerken kendimizi de desteklemek, öğrenmeyi sürdürmek, yenilikleri takip ederek nitelikli eğitimin bir parçası olmak ve en önemlisi heyecanımızı canlı tutmak temel sorumluluğumuzdur. Çocuklarımızın umutlu, güvenli ve başarılı birer yetişkin olmalarını sağlamamız ancak böyle mümkündür. Onlardan beklediğimiz öğrenme hevesini onlarla birlikte taşımamız gerekliliğiyle 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılının ilimiz başta olmak üzere tüm ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm paydaşlarımızla uyum içinde çalışacağımız başarılı ve verimli bir yıl diliyorum.

Halil İbrahim AKMEŞE

İl Milli Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.