YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Akmeşe, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Sadece engel sahibi bireylerin değil hepimizin ortak meselesi olan engelliliğe dikkat çekmek ve engelli kardeşlerimizin kalplerine dokunacak sıcak bir "Merhaba!"nın öneminin farkına varmak için her yıl 10-16 Mayıs arasında Engelliler Haftasını kutluyoruz.

Sıkıntılarına ortak olarak ve başarılarının mutluluğunu paylaşarak bir arada yaşamamız gerektiğini her daim hatırlamamız gereken engelli bireylerimizle aynı ülkeyi, aynı şehri, aynı sosyal ortamları, aynı kurumu, belki aynı evi paylaşıyoruz. Onların gülümsemelerine, hüzünlenmelerine kimi zaman şahit, kimi zaman ortak oluyoruz. Bizler birer eğitimci olarak okullarımızda öğrencilerimizle de aynı eğitim ortamlarında diyaloglar kuruyor, oyunlara katılıyor, dertlerini dinliyor, onlarla seviniyor, onlarla üzülüyoruz. Çocuklarımızın duygularını yoğun yaşadıkları ve samimiyetle paylaştıkları okul ortamlarında bunun sürdürülmesini sağlamak ve empati duygusunu her daim yaşatmak birer eğitimci olarak hepimizin sorumluluğudur. Bu bağlamda; Alime Paşa Özel Eğitim Uygulama Okulumuzda öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda materyallerle eğitim ortamlarını oluşturarak eğitimlerinin önündeki engelleri tek tek kaldırmaya çalışıyoruz. Sadece çocuklarımızın değil, onlar okulda eğitim alırken halk eğitimi merkezlerimizdeki kurslarla velilerimizin de eğitimine katkı sağlıyoruz. Ayrıca uygulama okulumuzda açılan Duyu Bütünleme, Spor ve Hareket, Hayvan ve Tarım Becerileri alanları ile öğrencilerimizin temel becerilerle sosyal gelişimlerine destek veriyoruz.

Bugün dünya nüfusunun yüzde 10'unu, ülke nüfusunun yüzde 12'sini engelli kardeşlerimiz oluşturuyor. Aileleriyle birlikte düşündüğümüzde toplumun tümünü ilgilendiren bu durum, yaşama sevinciyle hayata tutunan bütün engelli kardeşlerimizin yüzlerindeki tebessüm sebebi olmanın önemini de bizlere gösteriyor. Üretimden yönetime hayatın birçok alanında başarılara imza atan, hepimizin birer engelli adayı olduğunu unutmadan ayrım yapmadan omuz omuza çalıştığımız ve çalışacağımız nice kardeşimizin hayata güvenle tutunmalarını gönülden diliyorum.

Hayatı paylaşmak için hiçbir engel olmadığının farkındalığıyla sevgi, saygı ve tebessümle toplumsal yaşamı paylaştığımız tüm engelli kardeşlerimizin Engelliler Haftasını kutluyor; birlik ve huzur içinde bir hayat diliyorum.

Halil İbrahim AKMEŞE

İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.