YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN 12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Akmeşe, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN 12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

Milli Mücadelenin zor koşullarında kaleme aldığı İstiklal Marşı ile bu vatana olan sevdasını, Türk milletinin bağımsızlığına olan inancını ve içindeki imanı dile getiren Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnetle yâd ediyor, İstiklal Marşının Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak kabul edilişinin 102. yılını kutluyorum.

Her kelimesiyle, her dizesiyle yüreklerimize işleyen ve her okuduğumuzda milli birlik ve beraberliğimize olan inancımızı ve cesaretimizi pekiştiren İstiklal Marşımız, aynı zamanda milli kimliğimizin de temsilidir.

Bu toprakların vatan olabilmesi için Milli Mücadele sırasında canını ve kanını ortaya koyan tüm vatan evlatları için, onlardan bize emanet bu vatana lâyık olmak ve daima rehberimiz olacak ay yıldızlı bayrağımızı göklerde dalgalandırmak hepimizin aslî görevidir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin de o günleri destansı şekilde anlatan 102 yıllık bu kimliğe sahip çıkacaklarından hiç şüphem yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere milli mücadelemizde kahramanca yer alan aziz şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, şükran ve minnetlerimi sunuyorum.


Halil İbrahim AKMEŞE

İl Milli Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.