YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"OYUNUMA ENGEL YOK" PROJESİ, ÖZEL ÇOCUKLARIN SPOR AKTİVİTELERİNE DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin spor aktivitelerini gerçekleştirebilmeleri amacıyla hayata geçirilen "Oyunuma Engel Yok" Projesi, öğrencilere destek olmaya devam ediyor.


Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin eğitim ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak ve ilgi, istek, yeterlilik ve yetenekleri doğrultusunda sosyal ve fiziki çevrelerinden ayırmadan toplumla etkileşim sağlamalarını desteklemek amacıyla on üç öğretmen, bir araya gelerek özel öğrenciler için 77 oyundan oluşan bir kitap hazırladı.

Yaklaşık iki yıl süren çalışmalar sonunda tamamlanan ve 77 oyundan oluşan "Özel Çocuklara Özel Oyunlar" adlı kitap, "Oyuna engel yok" temalı oyunların kuralları ve oynanış şekillerini anlatan video içerikleriyle de desteklendi. Proje kapsamında açılan YouTube kanalında, tasarlanan oyunların nasıl oynanacağı aktarılırken öğretmenler ilgili videolara kitapta yer alan karekod uygulamalarıyla da ulaşabiliyor.

AKMEŞE: "BU KİTAP ÖZEL ÖRENCİLERİN YANI SIRA ÖĞRETMEN VE VELİLER İÇİN DE REHBER NİTELİĞİ TAŞIYOR"

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe; hazırlanan kitabın öğrencilerin yanı sıra öğretmen ve velilere de rehberlik yapacağına dikkat çekerek ildeki tüm özel eğitim okulları ve diğer okullardaki özel eğitim alt sınıflarında eğitim gören öğrencilere bu hizmetin sunulacağını ifade etti.

31-01-202331-01-2023

 

 

 

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.