YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLGİ İŞLEMSEL DÜŞÜNME TEMELLİ DERS PLANLAMA ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Müdürlüğümüzün proje ortağı olarak yer aldığı "Computational thinking in the Covid-19" Erasmus+ KA226 Projesi "Bilgi İşlemsel Düşünme Temelli Ders Planlama Çalıştayı" gerçekleştirildi.
BİLGİ İŞLEMSEL DÜŞÜNME TEMELLİ DERS PLANLAMA ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Müdürlüğümüzün proje ortağı olarak yer aldığı "Computational thinking in the Covid-19" Erasmus+ KA226 Projesi "Bilgi İşlemsel Düşünme Temelli Ders Planlama Çalıştayı", Şaban Temüge Uygulama Otelinde gerçekleştirildi.

Çalıştayda, ders planlama ve uygulama sürecinde 21. yüzyıl becerilerinin temel dayanak olduğu Bilgi İşlemsel Düşünme becerilerinin geliştirilmesi konusunda örneklendirme kapsamında Biyoloji, Görsel Sanatlar, İngilizce ve Tarih derslerinde ders planlama aşamaları hakkında bilgi verildi. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Akmeşe, programın açılış konuşmasında öğretmenlerin kendilerini her zaman ve her ortamda geliştirmelerinin eğitim süreçlerine sağladığı katkıya dikkat çekerek öğretmenlerin sürekli olarak kendilerini geliştirme, istek ve gayret içinde olmalarının son derece memnuniyet verici olduğunu belirtti. Akmeşe ayrıca bütün gayretlerinin geleceğimiz olan öğrencilerimizin en iyi şekilde yetiştirilmesi olduğunu dile getirdikten sonra destek ve katkı veren tüm yönetici ve öğretmenlere teşekkür etti.

Müdürlüğümüz ile Bilgi Stratejileri Derneğinin ortak olarak yer aldığı Erasmus+ Projesinde ders planlama ve uygulamanın önemine vurgu yapılan çalıştayda ülkemizin yanı sıra proje ortakları olan Bulgaristan, Yunanistan, Romanya ve İspanya ile iş birliği içerisinde geliştirilen Bilgi İşlemsel Temelli Düşünme becerileri çalışmalarından örnekler paylaşıldı.

 19-01-202319-01-202319-01-202319-01-2023

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.