YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZ OKULA YENİ "UYUM EĞİTİMİ PROGRAMI" İLE BAŞLIYOR

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl gerçekleştirilecek olan okula uyum eğitimleri kapsamında okul öncesi, ilkokul birinci sınıf ve ortaokul beşinci sınıf öğrencilerimize yeni uyum eğitimi programı uygulanacak.
ÖĞRENCİLERİMİZ OKULA YENİ

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı başlarken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl okul öncesi, ilkokul ve ortaokula başlayacak öğrenciler için uyum programı hazırlandı.

 

Yeni bir rehberlik çalışmasını içeren program 5-9 Eylül tarihleri arasında okul öncesi ile ilkokul birinci sınıflarda, 12-16 Eylül tarihleri arasında ise ortaokul ve imam hatip ortaokullarının beşinci sınıflarında uygulanacak.

 

Uyum programı ile çocuk, aile ve öğretmen iş birliğinin güçlendirilmesinin yanında çocukların okula uyum süreçlerinin rahat bir şekilde yürütülmesi hedefleniyor. Bu doğrultuda da uyum eğitimlerinin ilk günü tüm Türkiye'de olduğu gibi Yalova'da da aileler, okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğretmenleri tarafından bilgilendirilecekler. Ayrıca Bakanlık uyum programına ilişkin Bakanlığımız tarafından hazırlanan etkinlik çizelgesine tüm velilerimiz okulları üzerinden ulaşabilecekler.

 

Uyum Programına ilişkin detaylı bilgilere;

 

https://tegmmateryal.eba.gov.tr

 

https://www.eba.gov.tr

 

https://matematik.eba.gov.tr

 

adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.