YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Akmeşe, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'un 100. yıl dönümünü heyecan ve gururla kutluyoruz.

Aziz Türk Milletinin kimsenin boyunduruğu altına girmeyeceği, kadın-erkek, genç-yaşlı tüm vatandaşlarıyla her daim birlik içinde olacağı mesajını tüm dünyaya veren bu zafer, Mehmet Akif'in İstiklal Marşında da dile getirdiği "Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım!" ifadesinin de vücut bulmuş hali olmuştur.

Bu zafer aynı zamanda birlik olabilme bilincinin, zor zamanlara dayanıklılığın ve vatan toprağı söz konusu olduğunda ortaya konabilecek cesaretin ve kuvvetin de göstergesidir. Bundan sonra da tam bağımsızlığımızdan ödün vermeden, bu günün anlam ve öneminin farkında olarak Zafer Bayramımızı kutlamaya ve Mustafa Kemal Atatürk'ün "Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır!" sözünün verdiği güçle daima birlik ve beraberlik içinde olmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan mücadelesinde canını vererek bugün bu topraklar üzerinde yaşamamızı sağlayan kahraman şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, gazilerimize de minnetlerimi sunuyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun!

 

Halil İbrahim AKMEŞE
İl Milli Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.