YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN 17 AĞUSTOS MESAJI

16/08/2022
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN 17 AĞUSTOS MESAJI

17 binin üzerinde insanımızın yaşamını yitirdiği, tarif edilemez acıların yaşandığı ve 23. Yılında aynı acıların ve üzüntünün halen derinden hissedildiği 17 Ağustos Marmara Depremi, hem devlet hem de toplum olarak sorumluluklarımız olduğunu bize bugün bir kez daha hatırlatmaktadır.

Afet bilincinin küçük yaşlardan itibaren kazandırılması, bu bilincin sonraki nesillere aktarılması öncelikle biz eğitimciler ve anne babalar olmak üzere tüm yetişkinlerin görevidir. Eğitim ancak bilgi edinmenin ötesinde bu bilginin içselleştirilerek hayata geçirilmesiyle var olur. Bu nedenle, bu bilince sahip nesiller yetiştirmek için önce kendimizden başlayarak ve vazgeçmeden anlatmaya, öğretmeye devam etmek durumundayız. Ancak o zaman böyle zamanlarda ne yapacağımızı bilerek hareket etme bilincine de sahip olacağız.

Bu bilince toplum olarak her daim sahip olabileceğimiz inancıyla ve ülkemizde de dünyada da böyle acıların bir daha yaşanmaması temennisiyle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.

 

Halil İbrahim AKMEŞE
Yalova İl Milli Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.