YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DYS'nin Öğretmenlere Yaygınlaştırılması

15/02/2022
DYS'nin Öğretmenlere Yaygınlaştırılması

Millî Eğitim Bakanlığının 2012/39 sayılı genelgesi ile resmi yazışmaların elektronik ortamda yapılması için bakanlığımızda Doküman Yönetim Sistemi (DYS) projesi faaliyete geçirilmiştir. 2012 yılında Merkez Teşkilatı, 2013 yılında 81 İl Milli Eğitim Müdürlükleri, 2014 yılında tüm İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, 2017 yılında 52 bin okul, 2015-2021 yılları arasında toplam 63 yurtdışı temsilciliğimiz (müşavirlik ve ataşelik) ve yurtdışında bulunan 54 okulumuz DYS kapsamına alınmıştır. DYS 'nin bileşenleri olan OTOBAN, KEP, UETS ve EVRAKSORGU projeleri ile e-Devlet dönüşümünün gerçekleşmesine katkıları devam etmiştir. Dönüşümün devamı olarak belge ile ilintili diğer iş süreçlerini elektronik ortama almak ve Cumhurbaşkanlığımızın "Tasarruf Tedbirleri" konulu 2021/14 sayılı genelgesi kapsamında; kurum harcamalarında tasarruf sağlamak, şeffaflığı sağlamak, bürokratik işlemlerin azaltılmak, kaynakların etkili, ekonomik ve verimli kullanılmasını sağlamak için öğretmenlerimize elektronik ortamda belge tebliğ etme çalışmaları başlatılmıştır.

Yeni uygulama ile birlikte okul yöneticileri öğretmenlerimize duyuracakları resmi evrakları DYS üzerinden gönderebileceklerdir. Öğretmenlerimiz de bu yazıları görme ve "Okudum" bilgisini işaretlemelerini mebbis.meb.gov.tr adresindeki DYSWEB bağlantısını, dysweb.meb.gov.tr adresini veya mobil olarak MEB Ajanda (Android, IOS, AppGallery) uygulamasını kullanarak yapabileceklerdir.

İlimizde 21.02.2022 tarihinden itibaren uygulamaya geçilmiştir.

Öğretmenlerimiz DYS WEB 'e internet tarayıcılardan (bilgisayarlardan) ve mobil cihazlardan erişim sağlayabileceklerdir. Sistem üzerinden yapabilecekleri uygulamalar aşağıda liste halinde sunulmuştur;

- Farklı kurumlarda ki görevlerinizi görebilir ve görevler arası geçiş yapabilirsiniz.

- Görevli olduğunuz kurumlarda size tebliğ edilmiş belgeleri ve ekleri görüntüleyebilir ya da indirebilirsiniz.

- Size tebliğ edilmiş evrakları görüntüleyip "Okudum" butonu ile yöneticinize bilgilendiğinizi bildirebilirsiniz.

- Size tebliğ edilmiş aktif belgelerin listelendiği "İş listesi" ekranında arama yapabilirsiniz. Bulduğunuz belgeye tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

- Size tebliğ edilmiş belgelerin aynı zamanda hangi öğretmenlere de tebliğ edildiğini görebilirsiniz.

- Göreviniz bulunduğu okuldaki rolünüze geçiş yaptıktan sonra "Sorgular" menüsünden "Kişi Evrak Sorgusu" ekranını kullanarak geçmiş zamanda işlem yaptığınız(Okudum butonuna bastığınız) belgeler arasından arama yapabilirsiniz.

- Kuruma vermiş olduğunuz dilekçeleri Sorgular menüsünden "Dilekçelerim"  sayfasına tıklayarak görebilirsiniz. Kurumunuz tarafından size cevap olarak verilen resmi belgeleri görebilirsiniz.

- Ayarlar sayfasını kullanarak ekranla ilgili ayarlamalarınızı yapabilirsiniz.


Tanıtım Sunusu için tıklayınız

İdareci/Öğretmen Görevlendirme Süreçleri için tıklayınız

İdareciler için hazırlanan Video-1'i izlemek için tıklayınız

İdareciler için hazırlanan Video-2'yi izlemek için tıklayınız

İdareciler için hazırlanan Video-3'ü izlemek için tıklayınız

Öğretmenler için hazırlanan Video'yu izlemek için tıklayınız

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.