YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİLİMİZİN ZENGİNLİKLERİ PROJESİ

DİLİMİZİN ZENGİNLİKLERİ PROJESİ

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin tarafından başlatılan; Dilimizin Zenginlikleri Projesi; okullarda yapılacak söz varlığını zenginleştirme çalışmaları ile öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanımasını, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşmasını, buna bağlı olarak da dili iyi kullanmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesini amaçlamaktadır.

Bu sayede öğrencilerimiz dilimizin seçkin ve özgün eserlerini tanıyacak, eserlerimizde geçen sözcüklerin derinliklerini (çeşitli anlamlarını) öğrenecek; milletimizin kültürünü, birikimini, düşünce dünyasını ve hayat tarzını söz varlığımızın içinde yeniden keşfedecektir.

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Uygulama Kılavuzu

Ek 1 - Okul Öncesi Eğitim Kademesi Eylem Planı

Ek 2 - İlkokul ve Ortaokul Kademesi Eylem Planı

Ek 3 - Ortaöğretim Kademesi Eylem Planı 

Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında ilimizdeki tüm resmi/özel ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrencilerimize yönelik Sözlük Tasarım; ortaokul ve liselerdeki öğrencilerimize yönelik Cümle-Afiş yarışması düzenlenmektedir. 

Son Başvuru tarihleri şartnamelerde yazmaktadır.

YALOVA İLİ SÖZLÜK TASARIM  YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

İLKOKULLAR ARASI CÜMLE-AFİŞ YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

ORTAOKULLAR ARASI CÜMLE-AFİŞ YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

LİSELER ARASI CÜMLE-AFİŞ YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.