YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Yarışma Şartnameleri

18/05/2022

Resmi ve özel ilkokulların 3 ve 4. sınıflarında, ortaokullar ile liselerde her seviyede öğrenim gören öğrencilerimize 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nü resim ve mektup yoluyla ifade edebilmelerini teşvik etmek, millî birlik ve beraberliğimizi ortaya koymak, sanatsal çalışmaları desteklemek, değerlendirmek ve öğrencilerimizi kalıcı eserler bırakmaya özendirmek, geleceğin teminatı olan çocuklarımıza millî, manevi ve insani değerleri ile tarihsel ve kültürel hassasiyetleri kazandırmak, geçmiş ile gelecek arasında tarihi, milli ve manevi köprü kurabilmelerini, vatan, millet, bayrak sevgisi ve saygısını geliştirmelerini sağlamak, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, devletine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş bireyler olmaları sağlamak amacıyla Müdürlüğümüzce 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kapsamında "Türkiye Aşkı" temalı günün anlam ve önemini belirten resim ve mektup yarışmaları düzenlenmiştir.

Söz konusu yarışmalara ait şartnamelere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.


Resim Yarışması şartnamesi için tıklayınız

Mektup Yarışması Şartnamesi için tıklayınız

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 77200 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.