YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yalova´nın İlk Maarif Müfettişi Cemil HOPANCI´ya Veda Yemeği

15/03/2019
Yalova´nın İlk Maarif Müfettişi Cemil HOPANCI´ya Veda Yemeği

 

Yalova’nın ilk maarif müfettişi Cemil HOPANCI’ya emekliliği dolayısıyla İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN tarafından Uygulama Oteli’nde Veda Yemeği verildi. 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, Maarif Müfettişi Cemil HOPANCI’ya görevi süresince yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki emeklilik hayatında sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum" dedi. 

Müdürümüz Cemil HOPANCI’nın Yalova’nın ilk maarif müfettişi olduğunu belirterek Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin milletini, bayrağını, dostluk ve kardeşliğini ve iyi insan olmayı savunduğunu dile getirdi. 

Adına düzenlenen veda yemeğinde konuşma yapan HOPANCI; “Dünya yalan… Çalışma hayatı da bir gün bitiyor. Bütün makam mevkiler geçici… Makam, mevki hepsi bir imtihan aracı! Bu imtihanı 1954 yılının bir karlı gününde Amasya’da dünyaya gelerek başladım. Peygamberlik mesleği olan öğretmenliği en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Müfettişlikte de adil olmaya hak, adalet, barış, kardeşlikten dostluktan ayrılmamaya dikkat ettim. Kimsenin hakkını yememeyi, müfettişlik etik kurallarını uygulamaya özen gösterdim. Az eleştiriye, çok övgüye yer verdim. Toplantılarımda öğretime az, eğitime daha çok vurgu yaptım. Hep değerler eğitimini, çocukların ilgi ve yeteneklerinin önünün açılmasının ve beceri eğitiminin önemi üzerinde durdum. İlgi, yetenek, beceri eğitimi, sorgulama, farklı düşünme derken o toplantılarımı da bitirdim. En son dersim galiba sayenizde bugüne nasip oldu. 

Cengiz Aytmatov’un “Devlet yakıtı insan olan bir sobadır” demiş. Bu yakıt da burada artık bitti. Aslında her insan bir romandır ve biraz kahramandır. Gün gelir anlar ki harcadığı tek şey, giden hayalleri değil zamandır. 

Çalıştığım zaman içinde, Allah’ım hep iyiliklerle anılmayı bana nasip eyle diye dua ettim. Bugünlere başım dik gönlüm rahat bir şekilde geldim ve huzur içerisinde veda ediyorum. Katıldığınız için hepinize minnettarım, hepinize saygı ve selamlar diliyorum.” dedi. 

Yapılan veda konuşmalarının ardından, Maarif Müfettiş Dursun Ali YILDIRIMLI, Cemil HOPANCI adına yazdığı akrostiş şiirini okudu. 

Yemek; Müdürümüz tarafından Cemil HOPANCI’ya Plaket ve çiçek verilmesinin ardından hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.


15-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-2019


Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.