YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yalova'da 'Telafide Ben De Varım' Programı Başladı

05.07.2021
Yalova'da 'Telafide Ben De Varım' Programı Başladı

Millî Eğitim Bakanlığı'nın başlatmış olduğu 'Telafide Ben de Varım' programı okullarda başladı.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından salgın nedeniyle eğitimde yaşanan sıkıntıları gidermek için telafi eğitimi süreci başladı.

Eylül ayında okullar açıldığı zamanda öğrencilerin eksikliklerine göre 'Telafide Ben de Varım' programı devam edecek. 2 Temmuz'da başvuruların tamamlandığı program için ise isteğe göre daha sonra başvuru alınması için yeni bir planlama yapılacak. Faaliyetler okullar başladığında da farklı gün ve saatlerde devam edecek. 'Telafide Ben de Varım' programıyla öğrencilerin sosyal, kültürel, sportif, akademik gelişimlerinin artırılması hedefleniyor.

Yalova'da "Telafide Bende Varım "a okullardan en çok başvurulan eğitim ve etkinlikler ise şöyle: "Geleneksel El Sanatları, Anadolu Çocuk Oyunları, Anadolu Masalları Anlatıcılığı, Bireysel Sporlar (Masa Tenisi, Bisiklet, Yüzme vb.), Çevre gezileri, Doğa Yürüyüşü, Kuran-ı Kerim Öğreniyorum, Drama Etkinliği, Müzik Etkinlikleri (Müzik Dinletileri, Konserler vb.), Enstrüman Eğitimleri (Keman, Gitar, Bağlama, Yan Flüt, Ney, Piyano vb.), Geleneksel El Sanatları, Halk Oyunları, Masal Anlatıcılığı, Oryantiring, Robotik Kodlama, Takım Sporları (Basketbol, Futbol, Voleybol vb.), Zekâ Oyunları ve Okçuluk"

Yalova İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol, "Millî Eğitim Bakanlığının başlatmış olduğu "Telafide Ben de Varım" Programı ile ilgili sürecin etkin ve verimli yürütülmesi için il müdürlüklerimizde, ilçe müdürlüklerimiz de gerekli işlemleri yürütecek koordinatörlerimizi belirledik. Okul müdürlükleri ve öğretmenlerimiz ihtiyaç duyulan alanları tespit ettiler. Sosyal, kültürel, sportif, öğrencilerin akademik gelişimlerine yönelik alanlarla ilgili her okul kendi ihtiyacını belirlemiş oldu. İmkânlar doğrultusunda bu belirlemeler yapıldı.

Cuma günü itibariyle öğrencilerimiz 'Telafide Ben de Varım' faaliyetlerine başlamış oldular. Bir buçuk yıl öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu alanlarda biz telafi eğitimi yapmış olacağız. Bizler de Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, Gençlik Spor İl Müdürlüğünün, Kültür Turizm İl Müdürlüğünün imkânlarını kullanarak talep edilen bu faaliyetlerle ilgili kurslarımızı açmış olduk. Bu program dinamik bir süreç. Eylül ayında okullar açıldığı zamanda öğrencilerin eksikliklerine göre 'Telafide Ben de Varım' programı devam edecek. Faaliyetler okullar başladığında eğitim sürecinden farklı saatlerde planlamalar yapılarak devam edecek. Bugün itibariyle bütün il genelinde kurslarımız başladı. Zor bir yıl geçirdik, bu süreçte uzaktan eğitimle bütün tedbirlerimizi aldık ama çocuklarda sosyal, sportif, akademik başarı anlamında eksiklikler olabilir. Bu eksikliklerin giderilmesinde bu faaliyetleri bir fırsat olarak görüyorum" şeklinde konuştu.

05-07-202105-07-202105-07-202105-07-202105-07-202105-07-202105-07-202105-07-202105-07-2021

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.