YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yalova Yenilikçilik Ödüllerinde Başarıya İmza Attı

21/05/2018
Yalova Yenilikçilik Ödüllerinde Başarıya İmza Attı

 

Türkiye genelinde başvuru yapan 45 il arasından YALOVA TÜRKİYE 8.Sİ BÖLGE 3. SÜ OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımın sağlanması amacıyla yürütülen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’nde Yalova başarıya imza attı.

“Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” kapsamında, ilimizden 4 çalışma saha incelemesine kaldı”

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’ne ülke genelinde 4841 başvuru oldu. Değerlendirmeler sonucu 151 proje saha ziyaretine kaldı.

Eğitimde kalitesiyle birçok alanda başarılarıyla kendinden söz ettiren Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü 151 proje arasına girerek saha ziyaretine kalma başarısı gösterdi. Yalova 4 proje ile bölgede 3.lüğü Balıkesir ile paylaştı.

“Başarısıyla Büyük Şehir Yalova”

Milyonluk şehirlerin arasında yer bulan Yalovamız 4 proje ile Türkiye’de ilk 10’a girmeyi başarmıştır. Büyükşehir statüsündeki illerin arasında dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Yalova’da saha ziyaretine kalma başarısı gösteren projelerimiz:

Kurum Adı Proje Adı
İl Millî Eğitim Müdürlüğü Engelsiz Organik Tarım
Şaban Temuge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi         Ülkeni Seviyorsan Milli Servetini Koru
Kardelen Ortaokulu Durma; Hayal Et, Keşfet, Üret!
Çiftlikköy Diriliş Anadolu İmam Hatip Lisesi Hayata Spor İle Bağlan

 

Belirlenen kurumlara bakanlık değerlendiricileri tarafından 21-25 Mayıs tarihleri arasında saha ziyaretleri gerçekleştirilerek çalışmalar yerinde incelenecek. İncelemelerin ardından bölgesel ödül almaya hak kazanacak projeler belirlenecek. 2016/2017 Eğitim Öğretim yılında 5. Si düzenlenen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’nde “Tasarrufta Kelebek Etkisi” adlı proje ilimizde bölgesel ödül almaya hak kazanmıştı. Bu yılda sahaya kalan proje sayısında Türkiye’de ilk 10’a girerek 4 projesi de ödül alması beklenirken; Yalova’da eğitime yapılan yatırımların meyveleri alınmaya devam ediyor

 21-05-2018

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.