YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yalova Valiliği Ulusal Fotoğraf Yarışması

23/08/2019
Yalova Valiliği Ulusal Fotoğraf Yarışması

 

Dört mevsimi bir gün içerisinde görebileceğimiz tek yerdir Yalova. Bu şehir hem tarihiyle hem de doğasıyla muhteşem bir şehirdir.

 

Bir şehir doğası, insanı, sanatı, kültürü ile fotoğraflandığında geçmişini korumuş ve geleceğe taşınmış olur.

 

Fotoğraf sanatı aracılığı ile Yalova sınırları içerisinde doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra kültürünü de yurt içi ve yurt dışında tanıtmak ve kente ait bir görsel bellek oluşturmak için Yalova Valiliği Ulusal Fotoğraf Yarışması düzenlenmiştir.

 

Yalova Valiliği tarafından ilk kez düzenlenen yarışmada Fotoğraf sanatı aracılığı ile Yalova sınırları içerisinde ki doğal ve tarihi güzelliklerin yanı sıra kültürünü yurt içi ve yurt dışında tanıtmak ve kente ait bir görsel bellek oluşturmak amaçlanmıştır.


15 Ekim 2019 tarihinde sona erecek olan yarışma konusu; Yalova İlinin 5 ilçesinde bulunan tarihi yapıları (köprüler, camiler, kiliseler, kaleler ve mağaralar ile ilçelerin öne çıkan tarihi mirasları) doğal güzellikleri (dağlar, yaylalar, göller, şelaleler, mağaralar vb.) bölgeye ait kültürel ögeleri (yöresel yemekler, tarım, hayvancılık, çiçekçilik, balıkçılık faaliyetleri, gelenekler, halk oyunları, düğünler, kına geceleri, tarım aletler ve el sanatları vb.) yaban hayvanlarını, bitkileri, Yalova'ya özgü yaşam faaliyetleri ve mahallelerdeki sosyal hayatı anlatan belgesel nitelikte fotoğraflar olarak belirlenmiştir.

 

Yarışmada ödül ve sergileme alan eserler Yalova Valiliğinin resmi internet sitesinde yayınlanacak olup, ayrıca Yalova Valiliği'nce farklı organizasyonlarda sergilenecektir.

 

Her yarışmacının en fazla 4 eserle başvurabileceği yarışma için katılım bilgileri ve şartnameye Yalova Valiliği'nin resmi internet sitesinden ulaşılabilir. http://www.yalova.gov.tr/


Ödüller:

Birinciye 5.000 TL, ikinciye 4.000 TL, üçüncüye 3.000 TL ve Mansiyon (3 adet)  500 TL.


Yarışma fotoğraflarının online (çevrimiçi) olarak gönderilmesi, http://78.186.248.137/ adresinden üyelik ve fotoğraf gönderme yönergeleri takip edilerek gerçekleşecektir.

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.