YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze 55 adet tablet bağışladı

29.01.2021
Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze 55 adet tablet bağışladı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan "Küçük Parmaklar" tablet dağıtım kampanyası kapsamında, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO), İl Millî Eğitim Müdürlüğüne 55 adet klavyeli tablet bağışında bulundu.

TOBB öncülüğünde, Türkiye genelinde pandemi sürecinde uzaktan eğitim gören ve maddi imkanı olmayan 30 bin öğrenci için "Tabletsiz Öğrenci Kalmasın" hedefiyle yola çıkılarak, başlatılan kampanyaya Yalova Ticaret ve Sanayi Odası katkı sağladı. TOBB ve YTSO iş birliğinde ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere klavyeli tabletler temin edildi.

Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleşen tablet teslim törenine  İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Temin edilen 55 adet klavyeli tablet İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol'a teslim edildi.

Törende konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol ise salgın sürecinde tablet ya da bilgisayarları olmadığı için uzaktan eğitime katılma imkanı bulamayan öğrencilere yapılan bu desteği çok değerli bulduğunu belirterek, destek veren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Yalova Ticaret ve Sanayi Odasının yönetimlerine ve üyelerine duyarlılıklarından dolayı teşekkürlerini dile getirdi.

"En önemli destek eğitime verilen destektir"

Oda adına konuşan YTSO Başkanı Tahsin Becan ise konuşmasında, bir ülkenin gelişmişlik seviyesinden söz ederken en önemli kriterlerden birinin eğitim olduğunu belirterek, bu kapsamda TOBB ve Yalova oda ve borsalarınca yapılan bu bağışı çok önemsediğini dile getirdi.

Bir ülkenin geleceğine yapılacak en önemli yatırımın gençlerin eğitimine sağlanacak destek olduğunu belirten Becan, bu kapsamda, TOBB ve Odaların katkısı ile 55 adet klavyeli tableti geleceğin teminatı gençlere ulaştıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

 

29-01-202129-01-202129-01-202129-01-2021

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.