YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yalova Ortopedikler Spor Kulübü´nden Müdürümüze Teşekkür

17/04/2018
Yalova Ortopedikler Spor Kulübü´nden Müdürümüze Teşekkür

 

“Sözde Değil, Özde Yanımızdasınız” 

Avrupa kupalarında ilimizi ve ülkemizi temsil eden Yalova Ortopedikler Spor Kulübü (YOSK) Başkanı Alpaslan ERKOÇ, yaptığı konuşmada, kendilerine verdiği desteklerden dolayı İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN’a hem kendi adına hem de ilimizdeki engelliler adına teşekkür etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN; “Üzerimize düşen görevi hem toplumumuzdaki bireyler, hem de yöneticiler olarak ne derece yerine getirirsek ülke olarak gelişmişliğimiz de o derece ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum. Ben de konuklar nezdinde tüm engelli kardeşlerimize sevgi ve saygılarımı iletmek isterim” dedi.

Engelli bireylerin yaşam koşullarını kolaylaştırmak adına tüm kurumların el birliği içerisinde çalışması gerektiğini belirten Müdürümüz; “Engellilik, sadece kişinin ya da mensubu olduğu toplumun değil, tüm insanlığın ortak sorunudur.  Engelli olmak kişinin tercihi değildir. Bunun bilincinde olarak, öncelikle kişiyi engelli konumuna düşürecek nedenlerin önlenmesi için gereken tedbirlerin alınması biz idarecilere düşen en önemli görevlerden biridir. Diğer önemli görevimiz ise, engelli öğrencilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak, onları üretime dâhil ederek toplumda aktif rol üstlendirecek çalışmalar yapmaktır.

Bakanlığımız öğrencilerimizin sosyal hayata katılımlarını sağlamak için hızlı ve yoğun çalışmalar yürütmektedir. Bu kapsamda engelli çocukların eğitimleri için resmi ve özel eğitim kurumlarının açılmasına destek olmaktadır. Özel eğitim alanında da marka kent olmayı hedeflediğimiz, Yalova’mıza kazandırmak için büyük uğraşlar verdiğimiz Özel Eğitim Kampüsü Projesi Sayın Bakanımızın onayı ile devlet yatırım programına alınmıştır. Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan “Özel Eğitim Kampüsü” projesinin bu alanda hizmet veren ilgili kurum, kuruluşlara, özel okullara ve diğer kurumlara da model bir proje olacaktır. Yalova’mıza ve Eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

 17-04-201817-04-2018

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.