YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yalova Öğrenme Şenlikleri Başladı

07/05/2018
Yalova Öğrenme Şenlikleri Başladı

Yalova Öğrenme Şenlikleri 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında başladı.

Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ, Milletvekilimiz Sayın Fikri DEMİREL, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla açılışı gerçekleştirilen “Yalova Öğrenme Şenlikleri” ilk gününde yoğun ilgi gördü.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN; Öğrenme Şenliklerinin açılışında yaptığı konuşmasında; “Farklı öğrenim ve yaş gruplarındaki vatandaşların sosyo-kültürel gelişimlerini desteklemek ve istihdam edilebilirliklerini arttırmak amacıyla; bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek, bilgiye erişimlerini kolaylaştırmak ve nihayetinde öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye’ye doğru bir dönüşüm gerçekleştirmek vizyonuyla başlatılan,  geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve halkın yoğun ilgisiyle karşılanan şenliğin ardından bu sene ikincisini düzenliyoruz.

Bugün açılışını gerçekleştirdiğiniz Öğrenme Şenliği, hayat boyu öğrenme faaliyetlerine katılımı arttırmayı hedefleyen, öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden, sanatsal ve kültürel gösteriler içeren programlı etkinlikler bütünüdür.

Öğrenme Şenliği, bireylerde kendilerini geliştirme konusunda merak ve istek uyandırarak, öğrenmenin eğlenceli, kişiyi rehabilite eden yönünün fark edilmesini ve bireylerin öğrenme süreçlerine aktif olarak katılmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilmektedir.

Eğitim doğumdan ölüme kadar süren bir serüvendir. Serüvenimiz büyük bir merakın tetiklediği ve büyük çabaları gerektiren bir öğrenme serüvenidir. İnsanoğlunun bir şeyler öğrendiğinde ve katma değer ürettiğinde kendini değerli hisseder. Bunu yapmayan bir insanın dünyaya vereceği ve ondan alacağı bir şey kalmamış demektir. Bu bağlamda Yalova´da oluşturduğumuz Halk Eğitim Merkezlerimizde insanların bu değeri kazanması için mücadele ediyoruz.

Eğitim alanında eksiklerimizi süratle tamamlayarak,  medeniyetimizden ve geçmişimizden güç alarak geleceğe doğru hızlı adımlarla ilerliyoruz. Bu nedenle 1000 yıllık tarihimizden güç alarak, bilim ve teknolojiyi yakalayarak yeni bir sentezi ortaya koymak zorundayız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti son 15 yılda bu yönde ciddi adımlar atmış, tarihiyle, kültürüyle ve medeniyetiyle olan mesafesini kapatarak daha hızlı kalkınmaya devam etmiştir. 

Burada öğrenciliği benimseyen bütün arkadaşlarımız, ürettikleriyle bizim için onur vesilesidir. Bu şenlik, yapmış olduğumuz işin keyfiyetine, niteliğine, niceliğini hissetmemiz hususunda bir şölen havasında bir farkındalık şenliği. Bu şenliğin, bizi hedeflediğimiz sonuçlara ulaştırmasını temenni ediyorum.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüzün konuşmasının ardından Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ, Milletvekilimiz Sayın Fikri DEMİREL ve misafirler şenlik alanındaki sergileri ziyaret etti.

08-05-201808-05-201808-05-201808-05-201808-05-201808-05-201808-05-201808-05-2018

 

 

 

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.