YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yalova Millî Eğitimden Bir Destek Daha; 'Siper Maskeler Teslim Edildi'

27/03/2020
Yalova Millî Eğitimden Bir Destek Daha; 'Siper Maskeler Teslim Edildi'

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve kısa sürede küresel salgın haline dönüşen korona virüsü (Covid-19) nedeniyle kurumlarımız ürettiği siper maskeleri İl Sağlık Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Dezenfektan üretimi, maske, tulum dikimi ve son olarak koruyucu siper maske üretimine başlayan okullardaki 3D yazıcılarla ilk etapta ürettiği 140 koruyucu siper maskeyi üretti.

Üretilen siper maskeleri teslim etmenin haklı gururunu yaşadığını belirten İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun: "2-3 güne ilimizdeki ihtiyacı karşılayarak çevre illere de göndermeye başlayacağız. Öğretmenlerimiz her zaman olduğu gibi ihtiyaç duyulduğunda ülkemizin, milletimizin yanında yer alıyorlar.

Dünyamızı tehdit eden korona virüse karşı vakayla mücadele eden hastanelerde çalışan sağlık personelleri evlerine gitmiyorlar. Çocuklarından, ailelerinden büyük fedakârlıkta bulunan sağlık çalışanlarımız için herkes üzerine düşen görevi yapmak zorundadır ve yapmalıyız. Onlar hastanelerde cansiperane mücadele verirken naçizane elimizden bir şey geliyorsa bizim de bunu esirgemememiz lazım. Öğretmenlerimizin burada yaptığımız iş sadece maske üretmekten ibaret değil. Hastalarımız bir daha nefes alsın diye mücadele ediyorlar. Yaptığınız iş bu yüzden çok kıymetli. Emeğinize, yüreğinize sağlık. Okullarımızın değerli yöneticilerine ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

10 okulda üretilen maskeleri teslim alan İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray, Hepinize, tüm eğitim camiasına verdiği katkılardan dolayı çok teşekkür etti.

Maske Üretimine Destek Olan Okullarımız:

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu
Saffet Çam Ortaokulu
Zübeyde Hanım Ortaokulu
Kardelen Ortaokulu
Çiftlikköy Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu
Sevim Göğez Ortaokulu
Çınarcık Koruköy İlkokulu ve Ortaokulu
Çiftlikköy Aksa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Atatürk Bilim ve Sanat Merkezi

27-03-202027-03-202027-03-202027-03-202027-03-202027-03-2020

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.