YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Verimli Bir Tatil İçin İmzalar Atıldı

14/11/2019
Verimli Bir Tatil İçin İmzalar Atıldı

18-22 Kasım tarihleri arasındaki ara tatil nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı'nın 81 ile örnek gösterilen "Okula kısa bir mola" isimli ara etkinlikleri protokolü İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Yalova Doğa Koruma Ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü, Eğitimciler Birliği Sendikası, Önder İmam Hatipler Derneği ve TEMA Vakfı  arasında imzalandı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz öğrencilerin velileri gözetiminde ara tatil dönemini verimli geçirmesi, sağlıklı bir yaşam için hareket etmenin gerekliliği konusunda farkındalık yaratılması, sosyal sportif çalışmalar yürütülmesi için işbirliği protokolü imzalandı.

Protokolde; sporun bireylerin fiziksel, psikolojik, sosyal ve bilişsel gelişimlerine destek olduğunun, takım halinde oynanan oyunlarda paylaşma, yardımlaşma dayanışma ve güven duygularının geliştiğini gözlemlemek amaçlanıyor.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tosun yaptığı açıklamada: "Bu molalar ilk olduğundan hem velilerimizin hem öğrencilerimizin hem de okullarımızın yaşayabileceği güçlükleri dikkate alarak, kurumlarımızda kapasiteyi artırmak için iş birliğine gittik. Bir haftalık tatil molasında çocuklarımıza çok güzel etkinlikler planladık. Yalova Millî Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimize yönelik 16 ana temada 40 etkinliği içeren bilim, kültür, sanat, spor, gezi, fuar gibi faaliyetleri içeren plan hazırladık.  Öğrencilerimiz, bu ara tatilde dinlenme fırsatı elde etmenin yanında, öğrendiklerini kontrol edecek ve öğrenmelerini derinleştirecek" ifadelerini kullandı.

"Okul Dışı Öğrenme Ortamları Etkin Kullanılacak"

Müdürümüz, eğitim ve öğretimin daha etkili ve verimli olması için doğal, tarihi ve kültürel mekanlar ile bilim merkezleri, sanat merkezleri, müzeler gibi okul dışı öğrenme ortamları, ders programlarında yer alan kazanımlar doğrultusunda etkin olarak kullanılabileceğini söyledi.

"Ara Tatile Özel Etkinlik Sitesi"

Öğrencilere yönelik ara tatil etkinlik önerilerinin yer aldığı "aratatil.meb.gov.tr" sitesinin hazırlandığını bildiren Müdürümüz, "Velilerimiz, 15 Kasım Cuma akşamı itibarıyla, 18-22 Kasım'daki 5 günlük sürede yapılacak faaliyetleri, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde ayrı ayrı olmak üzere 'aratatil.meb.gov.tr' internet adresinden görebilecek." ifadelerini kullandı.

14-11-201914-11-2019

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.