YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uzaktan Eğitimin Yakından Yönetimi (Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN)

09/04/2020
Uzaktan Eğitimin Yakından Yönetimi (Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN)

İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Corona Virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında okullardaki eğitime ara verildiği süreçte uzaktan eğitim programlarıyla öğretmenlerin mesleki ve bireysel gelişimlerinin desteklenmesi için uzaktan eğitimlere başladı.

Öncü Liderler Projesi'nin ilk online konuğu Hacettepe Üniversitesi emekli Öğretim Üyesi ve İnsan Kaynakları Gelişim Uzmanı Prof. Dr. Aytaç Açıkalın oldu.

Prof. Dr. Aytaç Açıkalın "Uzaktan Eğitimin Yakından Yönetimi" adlı sunumu ve keyifli tarzı ile okul yöneticilerine bilgi ve birikiminden kesitler vererek eğitimin ilk gününe renk kattı.

"Okul Yöneticilerine Altın Öğütler"

Gerçekleştirdiği uzaktan eğitimle okul yöneticilerine altın öğütler veren, okul yöneticiliğine olan sevgisini dile getiren Açıkalın;  "Önderler, duygulara hitap eder." dedi.

Yöneticilere, okulda duygu ustası gibi dolaşmalarını söyleyen Açıkalın, öğretme eyleminin dayatmak olduğunu, okulların öğrenim ortamı olduğunu ifade etti.

"Evdeyiz, Eğitimin İçindeyiz"

Okul yöneticilerinin ve öğretmenlerin bireysel ve mesleki gelişimini her zaman ve her yerden desteklemeye devam ettiklerini söyleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tosun, "Corona Virüs tedbirleri kapsamında okullarımızdaki eğitime ara vererek uzaktan eğitime geçtiğimiz bu süreçte yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin mesleki ve bireysel gelişimlerini destekliyoruz. Evde olsak da eğitime devam ediyoruz. 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında, okul yöneticilerimiz ile öğretmenlerimize yönelik hazırlanan yeni mesleki gelişim programlarımızın uzaktan eğitim sistemine uygun yapılandırılmasına yönelik çalışmalarımız ise sürüyor.

"Uzaktan Eğitim Meslekî Gelişim Programı"

Yöneticilerimize destek olacak uzman eğitimcileri buluşturmaya çalışıyoruz. Bu süreçte Yalova eğitim camiasında görev alan yöneticilerimize, öğretmenlerime şahsınızda teşekkür ediyorum. Gerçekten üst bir performans göstererek öğrencilerimizin ve velilerimizin yanında oluyorlar. Öğrencilerimizle yaptıkları online eğitimlere şahit olan velilerimizden, bizlere teşekkür mesajı geliyor. Bu bizleri mutlu ediyor. Bu noktada çok daha iyi günlerde bir arada olmayı diliyorum.

"İlk'i Sizinle Yaşadım. Yalova Bir'dir"

Prof. Dr. Açıkalın, Katılım gösteren tüm yöneticilere teşekkür ederek, "İlki sizinle yaşadım. Yalovamız Bir'dir." Diyerek eğitim programı sona erdi.

Uzaktan Eğitim Destek Programı, 16 Nisan Perşembe günü Prof. Dr. Fatih Çetinkaya'nın "Ama Hangi Kitap" adlı sunumu ile davam edecek.


09-04-202009-04-202009-04-2020

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.