YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Hakkında Duyuru

26/12/2017
Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Hakkında Duyuru

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARINA İLİŞKİN DUYURU

 

   İlimiz merkezde  öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarında MEB Öğretmen ve Yöneticilerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9 uncu maddesi ve 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 8/C maddesi gereğince branş, okul öncesi ve sınıf öğretmenliği alanlarında Merkezdeki eğitim kurumlarımızda ders ücreti karşılığı görevlendirme yapılacaktır.

 Görev almak isteyenlerin başvuruları 27/12/2017-19/01/2018 tarihleri arasında (http://yalova.meb.gov.tr/ucretlibasvuru/) internet adresi üzerinden, kişilerin  başvuru bilgilerini doldurmaları suretiyle gerçekleştirilecektir.

   Adaylar,  sistem üzerinden yapmış oldukları başvurularda beyan etmiş oldukları bilgilerin doğruluğundan sorumlu tutulacaklarından bilgi girişlerinde bu hususlara titizlikle riayet edilmesi gerekmektedir.

   Görevlendirilecek öğretmenlere Müdürlüğümüz personeli tarafından  telefonla ulaşılarak, göreve başlatılmak üzere (diploma-formasyon- sertifika, kimlik fotokopisi vb) gibi belgelerini  Müdürlüğümüze getirmeleri istenecektir.

   Ders ücreti karşılığı görevlendirme yapılan ancak görevlendirdikleri eğitim kurumunda göreve başlamayanlar, yada geçerli bir mazeret sunmadan görevinden ayrılanlar 2017-2018 eğitim öğretim yılında haklarını kullanmış sayılacaklarından, bu durumda olanlara  tekrar görev verilmeyecektir.

   Ücretli Öğretmen Görevlendirmeleri İlçe bazında yapılacağından, diğer ilçelere başvuru yapmak isteyenlerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.

 

Başvuru yapmak için tıklayınız

 

GÖREVLENDİRMEDE ÖNCELİK SIRASI

1- Eğitim Fakültesi Mezunları / Fakülte Mezunu olup Pedagoji Formasyonu olanlar

2- Fakülte Mezunları - (119 Sayılı Talim ve Terbiye Kurulu kararında öğretmenliğe kaynak teşkil eden programlardan mezun olanlar.)

3-  Önlisans / Yüksekokul Mezunları (Bilişim Teknolojileri, Çocuk Gelişimi, ve Okul Öncesi Öğretmenliği ile Açık Öğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında 2. sınıftan dersi olmayıp, 3.ve 4 sınıfta okuyanlar)

4- Daha önce görev yapmış deneyimli adaylara öncelik verilecektir


İSTENEN BELGELER

1-     Diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi,(Göreve Başlarken)

2-     Formasyon belgesinin fotokopisi (olanlar için), (Göreve Başlarken)

3-     Nüfus Cüzdanı/T.C. Kimlik Kartı fotokopisi, (Göreve Başlarken)

4-     Sertifikalar (İngilizce, Bilgisayar vb.), (Göreve Başlarken)

5-     Aile Hekimliğinden alınacak sağlık raporu, (Göreve Başlarken)

 

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.