YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Proje Yarışmasına Katılacak Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi Öğrencisi´nden Ziyaret

08/03/2018
TÜBİTAK Proje Yarışmasına Katılacak Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi Öğrencisi´nden Ziyaret

 

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla (Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı) alanlarında her yıl Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenlenmektedir. Bu yıl 49.’ su yapılacak olan Yarışmanın Bursa Bölge Sergisine “Verimsizlikten Enerji” Projesiyle davet edilen Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Halil İbrahim AYDIN, Okul Müdürü Sedat OYMAK ile birlikte İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN’ u ziyaret ederek hazırladığı proje ile ilgili bilgi verdi.

Öğrencimiz; Dünya’da ve ülkemizde her geçen gün önem kazanan çevre bilincinin toplumumuzda yaygınlaşmasını sağlamak için çevre bilinci teması ile hazırlamış olduğu “Verimsizlikten Enerji” Projesi’nin enerji kullanımı konusunda özgün bir çalışma olduğunu belirtti.

 

Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi Müdürü Sedat OYMAK; 12-14 Mart 2018 tarihleri arasında Bursa’ da yapılacak Bölge Sergisinde öğrencimizin Yalova’ yı temsil edeceğini serginin 15 Mart 2018 tarihinde yapılacak ödül töreni ile sona ereceğini ifade etti.

 

Müdürümüz; öğrencilerimizin ve okullarımız hazırladığı araştırma ve bilim projelerine her zaman destek verdiklerini ifade ederek, öğrencimize başarılar diledi.

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.