YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sporla Bağlan Hayata Projesi Tiyatro Gösterisi

28/03/2019
Sporla Bağlan Hayata Projesi Tiyatro Gösterisi

           

Müdürlüğümüzün de proje ortağı olduğu Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Sporla Bağlan Hayata Projesi” kapsamında 27 Mart Dünya Tiyatro Günü münasebetiyle Gençlik Merkezi Tiyatro Kulübü tarafından "Bir Garip Dünya Hali" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

 

“Bir Garip Dünya Hali” adlı tiyatro oyunu katılımcılardan büyük beğeni topladı. 7 kişinin rol aldığı tek perde olarak oynanan oyun izleyicilere teknoloji bağımlılığının risklerini eğlenceli bir dille anlattı.

 

Bilim ve bilgiye hızlı erişimde teknolojinin kolaylık sağladığı, fakat bir araç olarak kullanmamız gereken teknolojiyi amaç haline getirdiğimiz noktada bağımlılığın ortaya çıkmasına ve hayatımıza zarar vermeye başladığını gözler önüne serdi.

 

Gösteriyi beğeniyle izleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, teknolojinin bilinçsiz kullanıldığında günlük hayatımızda oluşturduğu tehdide dikkat çeken “Bir Garip Dünya Hali” adlı tiyatro ile katılacakları yarışmada oyunculara başarılar diledi.


28-03-201928-03-2019

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.