YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sokakta Çalışan Çocuklar İçin Milli Eğitim Ve Sosyal Hizmetler Kolları Sıvadı

17/09/2019
Sokakta Çalışan Çocuklar İçin Milli Eğitim Ve Sosyal Hizmetler Kolları Sıvadı

 

Yalova'da İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğinde, çocukların sokakta çalışmasını önleyerek, eğitim vermek, sosyal ve kültürel etkinliklerle topluma yararlı bireyler olarak yetişmesini sağlamak amacıyla "Çocuk Olmak İstiyorum" projesini başlattı. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılan proje bilgilendirme toplantısına İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Faruk UYSAL, Rehberlik Araştırma Merkezi Proje ekibi katıldı.

Sokağın tehlikelerine karşı risk altındaki çocukları korumak istediklerini dile getiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tosun, "Çocuk Olmak İstiyorum" projesi ile amacımız risk altındaki çocuklarımızı sokağın riskinden koruyarak eğitim vermek; 2023 eğitim vizyonumuzun değerler eğitimi kapsamında, onları sosyal-kültürel etkinliklerle ahlaklı ve topluma yararlı bireyler olarak yetiştirmek olduğunu söyledi.

Müdürümüz Ali TOSUN, Bu proje ile çocukların sağlıklı bir şekilde gelişmelerini, sokağın her türlü riskine karşı korunmalarını ve eğitime devamlılığını sağlayacağız. Sokakta tehlikeye maruz kalacak çocuk görmek istemiyoruz. Çocuklarımızı ihmal ve istismardan korumak için her türlü çalışmayı yürütüyoruz. Proje sayesinde risk altındaki çocuklarımızın sosyal incelemeleri de yapılarak gerektiğinde ailelerine ekonomik ve sosyal destek sağlanacaktır" ifadelerini kullandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Faruk UYSAL da "Ailelerinde yaşlı, engelli varsa bunlarda tespit edilerek gerekli destek sağlanacaktır. Bu nedenle bu proje Yalova açısından devletimizin önemli projesidir. Yalova sokaklarında tespit ettiğimiz risk altındaki çocuklarımız, Millî Eğitim Müdürlüğümüz sayesinde çocukluklarını yaşayabilecekleri ortamlar oluşturularak eğitime ve sosyal kültürel faaliyetlere kazandırılmış olacak" diye belirtti.

Proje ile aile eğitimleri, çocuklarla odak grup çalışmaları, sosyal etkinlikler yapılacak ve eğitim öğretim yılı sonunda proje sürecinde yapılan çalışmalar sergilenecek.

17-09-201917-09-201917-09-2019

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.