YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sanat Çiçek Açıyor "Art Blossom" AB Projesi İlk Toplantısı Yalova´da Yapılıyor

03/05/2019
Sanat Çiçek Açıyor "Art Blossom" AB Projesi İlk Toplantısı Yalova´da Yapılıyor

            Atatürk Bilim ve Sanat Merkezi Müzik Öğretmeni Haydar KILIÇ ve TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Sunayi KEMEÇ, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´u makamında ziyaret ederek proje koordinatörü oldukları "Sanat Çiçek Açıyor" AB Projesi hakkında bilgilendirmede bulundular.            

            Proje Koordinatörü Haydar KILIÇ ve Sunayi KEMEÇ; "Erasmus+ 2018 R3 çağrısı kapsamında Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı, Ulusal Ajans tarafından 720 proje arasından kabul edilen 5 projeden biri olan ve desteklenen "Sanat Çiçek Açıyor" projesinin ilk toplantısının 4 Mayıs 2019 tarihinde Uygulama Otelinde yapılacağını, projenin koordinatörlüğünün Sanat Gönüllüleri Eğitim ve Araştırma Derneği tarafından yapıldığını ifade ettiler.

            Türkiye´nin koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek olan projenin ortakları arasında Bulgaristan´dan, Yambol Ticaret Odası, İtalya´dan bir STK , Makedonya´dan Tetova Üniversitesi, TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yalova Üniversitesi ve ÜNSE Danışmanlığının bulunduğunu belirten KILIÇ; Sanat Çiçek Açıyor projesinin amacının ilimizin en büyük ekonomik gelir kaynağı olan çiçekçilik alanında faaliyet gösteren genç kadınların iş gücünü arttırmak, çiçekçilik sektörüne yeni bir bakış açısı kazandırmak ve el sanatları konusunda uzman ve yetkin gençlerin istihdamının yenilikçi teknolojiler ile arttırılması olduğunu ifade etti.

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.