YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Salgın Döneminde Veli Eğitimi

29/09/2020
Salgın Döneminde Veli Eğitimi

     Bakanlığımız tüm dünyada devam eden COVID-19 salgını nedeniyle oluşan yeni durumlarla mücadele etmiş ve eğitim yöneticileri öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını çevrimiçi platformlar ve uzaktan eğitim çözümleri aracılığıyla karşılamak için çaba göstermiştir.

     Bu dönemde uzaktan eğitim yolculuğunda öğrenciye bilen, yönlendiren ve onu tamamlayıcı bir unsur olarak yardım eden ve yanında olan velilerin beklentileri ve istekleri de düşünülerek Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzce SALGIN DÖNEMİNDE VELİ EĞİTİMİ'ne yönelik olarak 15 kurs programından oluşan bir paket hazırlanmıştır. Söz konusu pakette bulunan 14 yaygın eğitim kurs programı yeni hazırlanmış olup Pandemi Döneminde Hijyen Kuralları Kurs Programı da güncellenerek pakete eklenmiştir.

     Hazırlanan kurs programlarıyla salgın döneminde velilerimizde yaşam boyu öğrenme bilinci oluşturma, bu bilinci geliştirme, zamanı iyi kullanma ve yönetme, hastalıklarla mücadele ve korunma, sağlıklı olmayı teşvik edecek ve sürdürecek şekilde bilgiye erişme, aile içindeki iletişimin şeklini ve yönünü belirleme konularında farkındalık oluşturmak amaçlanmıştır. Velilerin kurs programlarına etkin katılımını gerçekleştirebilmek için kurs süreleri 8 ders saati olarak planlanmıştır. Söz konusu yaygın eğitim kurs programları e-Yaygın sistemine tanımlanarak hayat boyu öğrenme kurumlarında uygulamaya açılmıştır.

Halk Eğitimi Merkezlerinde Başvuru Yapılabilecek Kurslar

Salgın Döneminde Çocukla İletişim

Salgın Döneminde Evde Eğitici Oyun Etkinlikleri

Salgın Döneminde Özbakım Becerileri

Salgın Döneminde Sağlıklı Beslenme

Salgın Döneminde Öğretmenle İletişim

Salgın Döneminde Verimli Ders Çalışma Teknikleri

Salgın Döneminde Zaman Yönetimi

Salgın Dönemi Eğitiminde Sosyal Etkileşim

Salgın Döneminde Aile İçi İletişim

Salgın Döneminde Uzaktan Eğitim Okur Yazarlığı

Salgın Döneminde Eba Okur Yazarlığı

Salgın Döneminde Din Eğitimi

Salgın Döneminde Ders Kitabı Okuryazarlığı

Salgın Döneminde Öğrenci Rehberliği

Salgın Döneminde Hijyen Kuralları

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.