YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek Yarışması Ödül Töreni

16/05/2018
Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek Yarışması Ödül Töreni

 

Yeşilay ve Bakanlığımız arasında imzalanan protokolle 81 ilde gerçekleştirilen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışması kapsamında Yalova’da dereceye girenler ödüllendirildi.

Öğrencilerin bağımlılık konularına duyarlılığını artırmak, yeteneklerini teşvik etmek ve başarılı bulunan eserleri ödüllendirmek amacıyla her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması”; edebi ve görsel kategori olarak 2 ana dalda ilkokul, ortaokul ve liseler arasında yapılmaktadır. 

Yarışmada dereceye giren öğrenciler için düzenlenen törende konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN; “Bir toplumun geleceği, bir toplumun varlığı, genç nesillerin sağlıklı birer birey olarak yetişmesiyle mümkündür. Dünya üzerinde hangi ülkeye bakarsanız bakın, bugün bizim de şikâyetçi olduğumuz ismini zikretmek istemediğim bütün kötü alışkanlıklar; hayatımızın vazgeçilmezi olan internet ve teknolojik aletlere olan bağımlılıklar, neredeyse bizim nesneleri kullandığımız değil de, nesnelerin bizi yönettiği bir çağı yaşatıyor. Bu nedenle; çocuklarımızı, gençlerimizi bu bağımlılıklardan uzak tutmak için sadece akademik başarı da değil, yaptığımız kültür, sanat, spor alanlarındaki projelerle yetiştiriyoruz.

“Bir İnsanı Bağımlılıktan Korumak, Bir Geleceği Kurtarmak Demektir” 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak farkındalıkların oluşturulmasında, ulusal ya da uluslararası düzeyde yapılacak çalışmaların içinde ve yanında olmaya azami derecede özen göstermekteyiz. Çünkü çocuklardan başlayarak gençlerimizin ve toplumun her kesiminden vatandaşımızın hayat standardını olumsuz yönde etkileyen tüm bağımlılıklarla mücadeleyi ortak sorumluluk olarak görmekteyiz.” dedi.

Milli ve manevi değerlerine bağlı; vatanına, bayrağına sevdalı sağlıklı bir neslin yetişmesi için çalışmaların devam edeceğini dile getiren Müdürümüz, Yeşilay Cemiyetine, öğretmenlere, başarı elde eden öğrencilere ve velilerine teşekkür etti.

Yeşilay Cemiyeti Yalova Şube Başkanı Ali Faik AYDIN ise, çocuklarımızın sağlıklı nesiller olarak yetişmesi için İl Millî Eğitim Müdürlüğüyle işbirliği çalışmalarına yoğun olarak devam edeceklerini ifade etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, Yeşialy Cemiyeti Yalova Şube Başkanı Ali Faik AYDIN, İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Hüseyin YILMAZ, okul müdürleri, öğrenciler ve velilerin katıldığı ödül töreninde dereceye giren öğrenciler;

 

EDEBİ KATEGORİ  
1- Yiğit GEREYHAN      Gaziosmanpaşa İlkokulu
2- Hasan YALÇIN Altınova Tokmak Ortaokulu
3- Şevval ŞEN Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi


GÖRSEL KATEGORİ  
1- Zehra BATUR         Bahçelievler İlkokulu
2- Yaren MUTLU Şehit Ahmet Uzun Ortaokulu
3- Melisa İNAN Çiftlikköy Aksa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 
16-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-2018

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.