YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Yüzme Bilmeyen Kalmayacak" Projesi

11/03/2018
"Yüzme Bilmeyen Kalmayacak" Projesi

 

Spor, Sanat ve Kültür İle Tam Öğrenme Projesi kapsamında Müdürlüğümüz ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde “Yüzme Bilmeyen Kalmayacak Projesi” ile Çocuklarımızın spor, eğitim ve ahlaklarını geliştirmek, kaliteli antrenman yöntemleriyle sportif etkinliklere katılmalarını sağlayarak fiziksel, ruhsal ve düşünsel gelişimlerine katkıda bulunmak, dostluğu, paylaşmayı, rekabeti yaşayarak öğrenmelerini sağlayıp, topluma kişilik sahibi, sağlıklı, bireyler kazandırmak, bağımlılıkla mücadele ederek zararlı alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışmak, yüzme kurslarımızdan lisanslı sporcular çıkarmak temel amacımızdır.

Bu amaçla Rahmi Tokay İlkokulu, Müfettiş Hamdi Girgin İlkokulu, Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu ve Hüseyin Alkaş İlkokulu’ndan 25’er dezavantajlı öğrenci ile ‘Yüzme Bilmeyen Kalmayacak Projemizi’ hayata geçirdik. Projenin ilk aşamasında dezavantajlı öğrencilerin Yüzme ile tanışması ve Yüzmenin ilimizde gelişiminin sağlanması amaçlanmıştır.

Öğrencilerimizin Yüzme yapmak için eğitim süresince kullanacakları yüzme köpüğü, şort, mayo, bone, havlu, terlik ve malzeme çantaları Valiliğimizin onayı, İl Özel İdare’nin bütçesiyle Müdürlüğümüz tarafından temin edilerek öğrencilerimize ücretsiz olarak dağıtılmıştır. Ayrıca proje kapsamında  öğrencilerin havuz ve okul transferleri de ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimiz haftada 1 saat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme Antrenörleri ile Yüzme Havuzunda ücretsiz olarak çalışmalarını yapmaktadırlar.

“Sporla Tanışmış Bir Nesil”

Spor, Sanat ve Kültür İle Tam Öğrenme Projesi kapsamında lisanslı sporcular ve yüzme sporunu hayat tarzı haline getirecek sporcular yetiştirmek hedefiyle çıktığımız bu yolda, lisanslı öğrenci sayımız geçen yıla oranla iki kat artarak 6000’e yaklaşmıştır. Bu sayının daha da artması için çeşitli etkinlikler düzenlemekteyiz.

Muhakkak ki spor kültürünün yanı sıra şampiyonalarda derece alacak sporcularımızı da yetiştirmeliyiz. Bu bizlerin ortaya koyduğu iki hedeftir. Sporla tanışmış ve yaşam tarzına dönüştürmüş bir nesil. Bir de olimpiyatlarda bayrağımızı dalgalandıracak sporcular.

“Geleceğimiz Daha Aydınlık”

 Öğrencilerin birçok branşta sporla ilgilenmelerinden memnuniyet duyan İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN;“Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak öncelikli hedefimiz Yalova’da spor yapmayan öğrenci kalmayacak. Bunun için de İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz protokol kapsamında yüzmeden atletizme birçok dalda kendilerini tanıması için fırsat yaratıyoruz. Spor, sanat ve kültürel etkinliklerle yeni uğraşların kapılarını açıyoruz. Biz istiyoruz ki ilimizde her çocuk mutlaka bir spor dalıyla uğraşsın. Bugün ise bunun bir parçası olan ‘Yüzme Bilmeyen Kalmayacak Projesi’ni başlattık. Daha güçlü bir gençlik kurmak, vatan sevdalısı ve geleceğe emin adımlarla ilerleyen sağlıklı nesiller yetiştirmek için projeler yapıyor; yaptığımız protokollerle öğrencilerimize spor tesislerinin kapılarını açıyoruz. Her spor yaptırdığımız çocuğumuz artık geleceğe daha güçlü bakacak. Onların geleceği daha aydınlık.” dedi.

11-03-2018 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.