YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Yüzme Bilmeyen Kalmayacak" Projesi Başladı

11/03/2018
"Yüzme Bilmeyen Kalmayacak" Projesi Başladı

 

Çocuklarımızın spor, eğitim ve ahlaklarını geliştirmek, kaliteli antrenman yöntemleriyle sportif etkinliklere katılmalarını sağlayarak fiziksel, ruhsal ve düşünsel gelişimlerine katkıda bulunmak, dostluğu, paylaşmayı, rekabeti yaşayarak öğrenmelerini sağlayıp, topluma kişilik sahibi, sağlıklı, bireyler kazandırmak, bağımlılıkla mücadele ederek zararlı alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışmak maksadıyla Spor, Sanat ve Kültür İle Tam Öğrenme Projesi kapsamında hayata geçirilen “Yüzme Bilmeyen Kalmayacak Projesi” nin öğrencileri suyla buluştu.

Müfettiş Hamdi Girgin İlkokulu’nda öğrenim görmekte olan 25 öğrenci, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme Antrenörleri eşliğinde ilk antrenmanlarını gerçekleştirdi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin KAPLAN ile birlikte öğrencilerin antrenmanlarını yerinde izledi.

Müdürümüz; “İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak öncelikli hedefimiz Yalova’da spor yapmayan öğrencinin kalmaması. Bunun için de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz protokol kapsamında yüzmeden atletizme birçok dalda kendilerini tanıması için fırsat yaratıyoruz. Spor, sanat ve kültürel etkinliklerle yeni uğraşların kapılarını açıyoruz. Biz istiyoruz ki ilimizde her çocuk mutlaka bir spor dalıyla uğraşsın. Bugün ise bunun bir parçası olan ‘Yüzme Bilmeyen Kalmayacak Projesi’ni başlattık. Daha güçlü bir gençlik kurmak, vatan sevdalısı ve geleceğe emin adımlarla ilerleyen sağlıklı nesiller yetiştirmek için projeler yapıyor; yaptığımız protokollerle öğrencilerimize spor tesislerinin kapılarını açıyoruz. Her spor yaptırdığımız çocuğumuz artık geleceğe daha güçlü bakacak. Onların geleceği daha aydınlık.” dedi.

 

08-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-201811-03-2018

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.