YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Sporla Bağlan Hayata" Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

07/03/2019
"Sporla Bağlan Hayata" Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

 

Müdürlüğümüzün de Proje ortağı olduğu, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Yalova Havacılık ve Spor Kulübü (YAHAK) ve Yalova Gençlik Merkezi tarafından yürütülen "Sporla Bağlan Hayata" adlı projenin tanıtım toplantısı Uygulama Oteli’nde yapıldı.

YAHAK Başkanı Nuri BAŞ proje ayrıntılarını paylaştığı toplantıya İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim KARAHAN, Yalova Havacılık ve Spor Kulübü Derneği yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

YAHAK Başkanı Nuri BAŞ proje ile ilgili yaptığı açıklamada; “Projenin öncelikli amacı genç bireylerin sanat, spor ve kültürle sosyal hayatlarının disipline edilmesi ve her türlü bağımlılığa giden yola bu faaliyetlerle engel olmaktır. Aynı zamanda teknolojinin hızla gelişmesi ve genç bireylerin hareketsiz bir yaşam tarzına doğru yönelmesi, teknoloji ile gelen psikolojik bunalım ve intihara yönelten her türlü bağımlılığa engel olmak, genç bireylerin spor ve kültürel faaliyetlerle birbirlerine bağlanmalarını, sanal hayattan kurtarıp, gerçek hayata adapte etmektir amaç. Spor bilinci ile kazanmayı kaybetmeyi paylaşmayı birlikte sevinmeyi takım ruhu ile idrak etmelerini sağlamaktır.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN; “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çocuklarımızın akademik gelişimleri yanında sosyal, sportif ve kültürel gelişimlerini de desteklemekteyiz. Bunun için çocuklarımızın gelişimini destekleyen projelerin içindeyiz ve destek olmaya devam edeceğiz. Bu bağlamda geçen yıl 6745 olan lisanlı sporcu sayımızı bu yıl 10.000 sayısına çıkartmak için çalışıyor ve projeler üretiyoruz “ dedi.

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.