YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın" Projesi Protokolü İmza Töreni

18/10/2018
"Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın" Projesi Protokolü İmza Töreni

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) arasında " Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın " projesi kapsamında iş birliği yapılarak Türkiye´de sinemaya gitme imkânı bulamayan öğrenciler sinemayla buluşacak.

İl Millî Eğitim Müdür Vekilimiz Hüseyin ÇİBİR, İl Kültür Turizm Müdürü Şeref TALİ ve Yalova Belediye Başkan Yardımcısı İlyas ÖZDEMİR “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” İş Birliği protokolü imzaladı.

Protokolün amacı; öğrencilerimizde ve toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencilerimizi hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, öğrencilerin hayal gücünü geliştirmesine imkân sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmektir.

Protokol ile 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda öğrenim gören öğrencilerimizin sinema salonlarında ücretsiz film seyretme olanağı bulacak. İlimizde 2959 öğrenci, 01 Ekim-21 Aralık tarihleri arasında hafta içi Özdilek Cinetime’da Bakanlıkça uygun görülen sinema filmlerini izleyebilecekler.

İl Millî Eğitim Müdür Vekilimiz Hüseyin ÇİBİR; “Bakanlığımızın belirlemiş olduğu “Bizim Köyün Şarkısı, Ayla, Doru, Ertuğrul 1890, Son Mektup” filmleri beş gün öğrencilerimizle buluşacak. Müdürlüğümüz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Yalova Belediyesi ile beraber yürütmüş olduğumuz çalışmada öğrencilerimizin ulaşım hizmetleri Yalova Seyahat ve Yalova Servisçiler Odası tarafından karşılanacak. Etkinlik öğrencilerimizin kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlere katkıda bulunması açısından oldukça önemlidir." dedi.

Sinemanın öğrencilerin zihinsel, duygusal ve toplumsal gelişiminde önemli işlevi olduğunu söyleyen ÇİBİR, sosyal duyarlılığı yüksek bireyler yetişmesine fayda sağlaması amacıyla yürütülen proje kapsamında ortaokul öğrencilerimizi sinema ile buluşturuyoruz. Asıl amacı öğrencilerimizi zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırma, onları sanatla eğitim alanlarına çekmeydi. Bu anlamda geçen yıl ilimizin tüm ilçelerindeki öğrencileri dahil ederek projeyi uyguladık. Bakanlığımızın verdiği kontenjan gereği 13 bin öğrencimizin % 22’sini sinemaya gelmesini planladık ve yüzde yüzlük başarıyla tamamladık. Bu sene de inşallah herhangi bir aksaklık olmadan tamamlayacağız. Kültürel ve sanatsal faaliyetlerin hayatı anlamlı kıldığını ve insan zihnini güzelleştirdiği bilinciyle faaliyetlerimize devam edeceğiz.

Bakanlığımızın belirlemiş olduğu Bizim Köyün Şarkısı, Ayla, Doru, Ertuğrul 1890, Son Mektup filmleri beş gün öğrencilerimizle buluşacak. Müdürlüğümüz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Yalova Belediyesi ile beraber yürütmüş olduğumuz çalışmada öğrencilerimizin ulaşım hizmetleri Yalova Seyahat Yalova Belediyesi tarafından karşılanacak. Etkinlik öğrencilerimizin kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlere katkıda bulunması açısından oldukça önemlidir." dedi.

Kazanan öğrencilerimizdir, kazan eğitim camiasıdır; çünkü öğrenciler hepimizindir diyerek bize destek veren İl Kültür ve Turizm Müdürümüze, Belediye Başkanımıza, ulaşım hizmetini icra edeceğinden dolayı Yalova Seyahate, Yalova Servisçiler Odası mensuplarına ve ev sahipliğinden dolayı Özdilek ailesine teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.18-10-201818-10-201818-10-201818-10-2018

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.