YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Her Ele Bir File" Projesi Ulusal Basın´da

06/01/2019
"Her Ele Bir File" Projesi Ulusal Basın´da

Gelecek nesillere bırakılacak doğa mirası için “Her Ele Bir File” Projesi ulusal basın ve sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde devam eden “Sıfır Atık” projesi ile öğrencilerde çevre bilinci oluşturmak, farkındalık yaratarak atık oluşumunu azaltmak amaçlanmaktadır. Bu kapsamda, Müdürlüğümüzce başlatılan ve Halk Eğitim Merkezi tarafından kursların verildiği “Her Ele Bir File” projesiyle örgü atölyesinde çalışmalar hız kesmeden sürüyor. Plastik poşetlerden kaynaklanan çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla öğrenciler file örmeyi öğrenmeye devam ediyor.

Proje ile;  il genelinde 104 resmi ilkokul ve ortaokulda eğitim öğretim görmekte olan 23 bin 665 öğrencimizin 2023 Eğitim Vizyonumuz’un hedefleri arasında da yer alan, çocuklarımızın erken yaşlardan itibaren hayallerini tasarlayarak hayata geçirmelerini, sorunlara çözüm geliştirmelerini, yaşadığı çevreyi fark etmeleri ve korumalarını sağlayarak sosyal ve kültürel hayata entegre olmaları ve üst düzeyde hazırlanmaları hedeflenmektedir. Bu proje ile doğal kaynakların korunması, sürdürülebilir çevre ilkeleri doğrultusunda plastik atıkların oluşumunun önlenmesi ve geri kazandırılması esastır.

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.