YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Çalışmak Gayretle, İngilizce DynEd´le" Okullar Yarışıyor Projesi

07/01/2019
"Çalışmak Gayretle, İngilizce DynEd´le" Okullar Yarışıyor Projesi

            Bakanlığımızın 2023 eğitim Vizyon planı, niteliği arttırma politikaları içinde öğrencilerin en az bir dili yazılı ve sözlü iletişim kurabilecek şekilde iyi derecede öğrenmesini sağlamak amacı yer almaktadır. Dyned sistemi içerisindeki Tüm dijital içerikler öğrencilerin dinleme, konuşma, okuma ve yazma dil becerilerinin bütüncül olarak geliştirildiği temalar bağlamında tasarlanmıştır. Ayrıca 2023 eğitim Vizyon yabancı dil planında öğrencilerin bilgi birikimleri ve yeteneklerini üretime dönüştürebilmesi ve vasıflı bireyler olabilmeleri için teknolojiyi bir araç olarak aktif bir şekilde kullanmaları da belirtilmektedir. DynEd bilgisayar ve mobil tabanlı, görsel, işitsel ve kontrol edilebilen dinamik özellikleriyle öğrencileri sürekli aktif tutarak teknolojiyi en etkin bir biçimde kullanan tasarım ürünüdür. Öğrencilerin kademelerine göre farklılaşan içeriğiyle, öğrencilerin bilişsel düzeylerine uygun dil öğrenimini bilgisayarlar üzerine taşıyan gerçek hayat benzeri bir uygulamadır. Bu uygulama ile bireyler kendi kendine İngilizce öğrenebilmektedir.

Yarışma Yönergesi için tıklayınız

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.