YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Benim Robotum" Projesi Bilgilendirme Toplantısı

20/02/2019
"Benim Robotum" Projesi Bilgilendirme Toplantısı

 

Bakanlığımızın 2023 Vizyonu doğrultusunda, Meslek Liselerin üretimde aktif olmasını sağlayacak, çocuklarımızın okullarda ihtiyacı olan Robot Setlerini tüm okullarımıza kazandırmayı hedefleyen "Benim Robotum" projesinin tanıtım sunumu İmam Hatip Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Serkan GÖKHAN, Bt İl Koordinatörü Mustafa YUMUK ve Fatih Projesi Eğitmeni Mustafa BAYRAM tarafından İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN’ un katılımıyla Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda yapıldı.

 

Teknolojide yaşanan hızlı gelişmeler, okullarda robotik eğitimini önemli hale getirmiştir. Bu ihtiyaca yönelik olarak, öncelikle ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerinin robot setleri, meslek liselerindeki öğrenci ve öğretmenlerin çalışmalarıyla tasarlanacak ve üretilecektir. Belli sayıda yapılacak üretim, değerlendirildikten sonra ilimizdeki tüm okullarımıza ulaştırılacaktır. Tamamen yerli bir ürün ve tasarım hedefleyen projenin ilk etabı dönem sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

20-02-201920-02-2019


Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.