YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pandemi Esnasında Eğitim Ve Ölçmeyi Yeniden Düşünmek (Dr. Türker Toker)

13/04/2020
Pandemi Esnasında Eğitim Ve Ölçmeyi Yeniden Düşünmek (Dr. Türker Toker)

İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün Öncü Liderler Projesi kapsamında hazırladığı uzaktan eğitim programının "13Nisan -17 Nisan Haftası Eğitim Takvimi" yine dopdolu...

Öncü Liderler Projesi'nin bu haftaki ilk konferansı Milli Eğitim Bakan Danışmanı Dr. Türker Toker'in 'Pandemi Esnasında Eğitimi ve Ölçme Değerlendirme Süreçlerini Yeniden Düşünmek' konulu konferansı canlı olarak yayınlandı.

"Pandemi Esnasında Eğitim Ve Ölçmeyi Yeniden Düşünmek" adlı konferansta 'Ölçmek İçin Öğrenmek, Öğrenmek İçin Ölçmek, Öğrenirken Ölçmek' kavramlarına değinen Toker, yüzyüze eğitimde kullanılan ölçme yöntemleri ve dijital ölçme araçlarıyla bilgilendirmelerde bulundu.

Sınavın, sistemin olağan bir parçası olduğunu söyleyen Toker, "Öğrencilerin sosyal ve duygusal becerilerini geri plana atılmaması, sınav odaklı çalışılmaması konularında öğretmenlere uyarılarda bulundu. Dijital Ölçme Araçları'ndan Quizz, Kahoot, Edpuzzle gibi öğrenci verisini biçimlendirici Google Forms, Plickers programlarıyla ilgili aydınlatıcı bilgi verdi.

Konferansa katılan İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tosun, "Okul yöneticilerinin ve öğretmenlerin bireysel ve mesleki gelişimini her zaman ve her yerden desteklemeye devam ediyoruz. Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzaktan eğitime geçtiğimiz bu süreçte yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin mesleki ve bireysel gelişimlerini destekliyoruz.

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında evde olsak da eğitime devam edildiğini belirten Müdürümüz, "Öğretmenlerimize destek olacak sizler gibi değerli uzman eğitimcileri buluşturmaya çalışıyoruz. Elinize emeğinize yüreğinize sağlık diyorum. Siz Değerli Hocalarımızın ülkemizin dört yanındaki öğretmenlerle buluşması gerçekten takdire şayan. Bu süreçler geçecek, yapılanlar ve yapılmayanlar karşımıza çıkacak. Bize düşen yaptıklarımızla, ürettiklerimizle öğrencimizin, öğretmenimizin yanında olduğumuz konuları da hatırlatmak istiyoruz. İlimizdeki en büyük konferans salonumuz 220 kişilik, bugün yaklaşık 300 öğretmenimiz sizinle beraber oldu. Şahsınızda tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Çiçek kenti Yalova'dan çiçek takdim edemediğini söyleyen Müdürümüz, "Anılarımızı tazelemek maksadıyla şimdilik eski konferansınızdan bir fotoğraf takdim ediyoruz." diyerek teşekkürlerini iletti.

Uzaktan Eğitim Destek Programı, 16 Nisan Perşembe günü Prof. Dr. Fatih Çetinkaya'nın "Ama Hangi Kitap" adlı sunumu ile davam edecek.

13-04-202013-04-202013-04-202013-04-2020

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.