YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Öğrencileriyle Tatilde de Beraberiz

22.01.2021
Özel Eğitim Öğrencileriyle Tatilde de Beraberiz

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından özel eğitim öğrencilerimize yönelik ara tatilde aileleriyle birlikte eğlenerek vakit geçirecekleri etkinlikler hazırlandı.

Özel Eğitim Öğrencilerimiz İçin Ara tatilde Aileleriyle Birlikte Eğlenerek Vakit Geçirecekleri "Tatilde Eğlenceli Etkinlikler" Kitabımız Yayınlanmıştır.

"Tatilde Eğlenceli Etkinlikler" kitabında öğrencilerimizin aileleriyle birlikte yapabileceği her gün için üç etkinlik bulunmakta olup, etkinliklerin tamamının da tüm engel gruplarına göre uyarlaması yapılmıştır. Toplamda 150 sayfadan oluşan Tatilde Eğlenceli Etkinlikler kitabında üç hafta 15 günü kapsayacak etkinlikler, özel öğrencilerimizin günlük yaşam becerilerine, akademik gelişimlerine ve sosyal hayatına katkı sağlayacaktır. Etkinliklerin tamamı "zihinsel yetersizliği ve otizm spektrum bozukluğu, görme, işitme ve bedensel yetersizliği, dil ve konuşma bozukluğu, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu" engel türleri için uyarlanmış ve kitabımızda "veliye öneriler" bölümünde yerini almıştır.

"Tatilde Eğlenceli Etkinlikler" kitabımız, tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizin ara tatilde etkin bir şekilde faydalanılabilmesi için *orgm.meb.gov.tr* adresine gün içerisinde yüklenerek tüm paydaşlarımızın erişimine açılacaktır.

Tatilde Eğlenceli Etkinlikler" kitabımız ile ara tatilde tüm öğretmen, veli ve öğrencilerimizin eğlenceli zamanlar geçirmesini temenni ediyor, hayırlı olmasını diliyoruz.

 

TATİLDE EĞLENCELİ ETKİNLİKLER KİTABININ DİJİTAL HALİ İÇİN TIKLAYINIZ

TATİLDE EĞLENCELİ ETKİNLİKLER KİTABINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

22-01-2021

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.