YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Öğrencileri İş ve Meslek Danışmanlığı Komisyonu Toplantısı Yapıldı

03/01/2019
Özel Eğitim Öğrencileri İş ve Meslek Danışmanlığı Komisyonu Toplantısı Yapıldı

 

Özel Eğitim Meslek Okullarında eğitim gören özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere iş ve meslek danışmanlığı hizmeti sunularak işe/mesleğe ve tespit edilecek ihtiyaçlar doğrultusunda aktif işgücü piyasası programlarına yönlendirilmesine yönelik Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü arasında protokol imzalanmıştır. 

Protokol kapsamında gerekli çalışmaların koordineli bir şekilde yürütülebilmesi, çalışmaların istenilen düzeyde gerçekleşebilmesi ve yapılacak çalışmaların planlanması amacıyla kurulan komisyon ilk toplantısını Esvet Sabri Aytaşman Özel Eğitim Meslek Okulu’nda yaptı.

Toplantıya, Müdürlüğümüz Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şubesinden Sorumlu Şube Müdürü Hüseyin YILMAZ, Esvet Sabri Aytaşman Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Harun Alpar CANATAN, Esvet Sabri Aytaşman Özel Eğitim Meslek Okulu Rehber Öğretmeni Bülent DİRİKOLU, İşkur İş ve Meslek Danışmanı Mustafa İŞTAR ve Şef Yasin ERTUĞRUL katıldı.

 03-01-201903-01-2019

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.