YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuryazarlık Seferberliği Muhtarlarla İş Birliği Toplantısı

08/11/2018
Okuryazarlık Seferberliği Muhtarlarla İş Birliği Toplantısı

 

Ülkemizde herhangi bir nedenle eğitim öğretim hakkından yararlanamayan veya temel eğitimini tamamlayamayan vatandaşların okuryazar hale gelebilmeleri ve yarım kalan eğitimlerini tamamlayabilmeleri için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN’ ın himayelerinde başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği”nin 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında yapılacak çalışmalarının planlanması amacıyla İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN başkanlığında, merkez mahalle, belde ve köy muhtarlarının katılımıyla Şaban Temuge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde toplantı gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, vatandaşlarımızın teveccühünü kazanmış, dolayısıyla temsil ettiğiniz vatandaşların ve Mahallelerin sorunlarını en iyi bilen kişiler olarak sizlerle, Yalova’mızdaki eğitim seviyesinin yükseltilmesi adına tüm resmi-özel kurum ve kuruluşlarla, paydaşlarımızla ortak çalışmaların ilimiz eğitim kalitesine her zaman için ivme kazandıracağı, fiziki imkânlar, kurslar ve yürütülen projelerle ilgili muhtarlara bilgiler verdi.

Müdürümüz konuşmasında; “Binlerce öğrencinin sorumluluğunu üzerimizde taşıyoruz. Yarınlarımızı daha iyi bir geleceğe ulaştırmak için iyileştirilmiş fiziki imkânlara sahip mekânlarda, içerik ve kaliteyi yükseltmek adına hep birlikte çalışacağız.

“Eğitimin Her Alanında Prestijli Ödüller Aldık”

Eğitim adına birçok alanda en prestijli ödülleri aldık. Öğrencilerimizin akademik başarının yanında spor, sanat ve kültürel etkinliklerle kendilerini gerçekleştirmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Nihai hedefimiz de bizlere emanet edilen nesilleri vatan, millet, bayrak sevdalısı; bilime sevdalı, ülkesinin teknolojik ilerlemesine katkı sunabilecek nesiller yetiştirmek olarak belirledik ve bu yolda da ilerlemeye devam edeceğiz. Bu bağlamda sayın velilerimizden, paydaş kurumlarımızdan çok olumlu dönütler alıyoruz. Desteklerini esirgemiyorlar. El ele verdikçe inanıyorum ki ilimizin eğitim kalitesini daha ileriye götüreceğiz. Yaşadığımız şehre, görev yaptığımız şehre karşı sorumluluğumuzu yerine getirmek için elimizden geleni yapıyoruz.

“Daha büyük ve daha iddialı hedeflerle Yalova’mızı hep birlikte zirvede tutacağız”

Eğitim alanında Yalova’nın aldığı başarıların ve kat ettiği mesafenin büyüklüğünün en yakın şahitlerinden birinin de muhtarlar olduğuna işaret eden Müdürümüz, bizlere lütfedilen zaman çerçevesinde ülkemiz ile birlikte Yalova’mız da gelişiyor, değişiyor, mesafe alıyor. Bunda her birimizin emekleri var, özellikle siz muhtarlarımızın, mahallelerinizde değişen, olan biten konularda emekleriniz var. Öncelikle emeklerinize sağlık, sizlere teşekkür ediyorum.

Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Veysel GÜNDAĞ: “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve Eşleri Hanımefendi Emine ERDOĞAN himayelerinde "Okuma yazma bilmeyen kalmasın" sloganıyla yurt genelinde başlatılan "Okuryazarlık Seferberliği" kapsamında birlikte çalışacağız. Halkımıza öğrenme şevki ve zevki aşılayacağız.

İnanıyoruz ki Yalova’da el ele verirsek okumaz yazmaz kalmayacak. 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde parmak basanların listesini alarak, bu kişileri tespit ettik. Mahalle mahalle o kişilere ulaşarak, hep birlikte Yalovamızı okumaz yazmaz kalmayacak seviyeye çıkaracağız.” dedi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa KANDEMİR; “İlk kez bir milli eğitim müdürü bize değer verip, toplantı ve yemek davetinde bulunmuştur. Gurur duyuyoruz. Sayın Müdürümüzün çalışmalarını destekliyor, değer veriyor ve başarılarından dolayı tebrik ediyoruz. Devamını diliyoruz.” dedi.


08-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-2018

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.