YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Okulum Temiz' Bilgi Merkezleri Kuruldu

19/09/2020
'Okulum Temiz' Bilgi Merkezleri Kuruldu

Bakanlığımız ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla "Okulum Temiz" belgelendirme programı faaliyetleri başlatılmıştır.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında, yüz yüze eğitim faaliyetlerinin "güvenilir, salgından etkilenmemiş ve hijyenik ortam" standartlarına uygun olarak yürütülmesi amacıyla eğitim öğretim faaliyetlerine başlamadan önceki süreçte resmi ve özel okul/kurumların gerekli şartlara hazırlanmaları hedeflenmektedir.

Bu süreç içinde resmi okul ve kurumlar belgelendirme başvurularını Bakanlığımız portalı üzerinden, özel okul/kurumların başvuruları ise TSE yönetim sistemi üzerinden  kabul edilerek değerlendirilecek ve uygun görülenler belgelendirilecektir.

"Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kılavuzu" uygulamaları hakkında ihtiyaç duyulan; bilgiye erişimin sağlanması, istek ve taleplerin iletilmesi, yönlendirme ihtiyacının giderilmesi iş ve işlemleri için, İl Milli Eğitim Müdürlükleri İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimleri bünyesinde "Okulum Temiz Bilgi Merkezleri" faaliyete geçirilmiştir.

Ayrıca, okul/kurumların belgelendirme süreci hakkında itiraz ve şikayet başvuruları için Bakanlığımız Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığı bünyesinde "Okulum Temiz Bilgi Yönetim Merkezi" de faaliyete geçirilmiştir.

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.