YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sporları Toplantısı Yapıldı

13/11/2019
Okul Sporları Toplantısı Yapıldı

Okul Sporları Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı yapıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılan toplantı İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tosun, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon,  Şube Müdürleri, tertip komitesi üyeleri, sportif eğitim uzmanları, beden eğitimi öğretmenleri, il temsilcileri ve antrenörlerin katılımıyla gerçekleşti.

2019 ? 2020 Eğitim Öğretim yılı Okul Sporları kapsamında, Beden Eğitimi Öğretmenlerine, okul sporları müsabakalarına katılımın nasıl yapılacağı ile ilgili sunum yapıldı. Yapılan sunumda bu yıl yapılan yenilikler, Okul Sporları Yönetim Sistemi, talimatları ve diğer kurallar hakkında bilgiler aktarıldı.

Toplantıda konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tosun, "Gençlerimiz ve çocuklarımız sporu ilk olarak okulda tanıyor ve bu sayede sporu tanıyıp, benimseyerek spor yaşamına devam ediyor. Bu bağlamda Okul Sporları bizim için oldukça önemli Çocuk ve gençlerimizi cep telefonu, sosyal medya, teknoloji bağımlılığından ve diğer tüm kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak için okul sporlarına yönlendireceğiz.

"Eğitime Büyük Destek: Türkiye'de İlk?"

Spor malzemelerinin dağıtımı okullarımızın tamamına yapılıyor. Bu da Türkiye'de sadece bu ilde yapılıyor.  Bir kez daha Valiliğimize ve İl Özel İdareye spor malzemesi dağıtımı için teşekkür ediyoruz.

"Okul Sporlarında Türkiye Üçüncülüğü"

Okul sporlarında Türkiye 3.sü olarak ilimizi başarıyla taçlandırdık. Beden Eğitimi Öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

"Kimsesi Olmayanın Milli Eğitim Müdürlüğü Var"

Sporun her alanında, her türlü faaliyette ulaşım, konaklama, malzeme? gibi eksikliklerinizi gidereceğiz. Kaynak sıkıntısı çeken her arkadaşımızın yanında olacağımızı buradan belirtmek isterim.

 "Ya Örnek Olacaksın Ya da İyiyi Örnek Alacaksın"

Müdürümüz, çok kısa bir sürede organize edilen ''Türkiye Öğretmenler Kupası'' mücadelesinde Basketbol takımımızın Marmara Bölge birincisi olarak bizleri gururlandığını ve Türkiye Turnuvasında kupa beklediğini, birçok alanda yaptığımız çalışmalarla örnek olduğumuzu, ama güzel bir uygulama bulunca da örnek almaya da hiç çekinilmediğini ve bu noktada ''yönetim biçimini iyiyi örnek alacaksın ya da örnek olacaksın'' şeklinde belirlenerek çalışmaların yürütüldüğünü belirtti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon da: " İlimizde spor alanında büyük başarılara imza atan öğrencilerimizin 3500'den 10500'e çıkaran, birçok noktada bizlere gurur yaşatan değerli beden eğitimi öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bu yıl da aynı heyecanla bu çıtamızın daha iyi yerlerde olacağına inanıyorum. Bu noktada Milli Eğitim Müdürümüz ve çalışma ekibine teşekkür ediyorum; birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Eğitimde marka bir kent olan ilimizin spor alanında çocuklarımızın spor alışkanlıklarını en üst seviyeye çıkarttıkları, sağlıklı yaşam için spor yapmaya başladıkları dönem olmasını hedefliyoruz" dedi.

Toplantıda okul sporlarının sorunları ve çözüm önerileri gündeme getirildi. Beden Eğitimi öğretmenleri söz hakkı alarak konuşmalar yaptı. Daha sonra karşılıklı soru-cevap şeklinde konulara açıklık getirilerek toplantı sona erdi.

13-11-201913-11-201913-11-201913-11-201913-11-201913-11-201913-11-201913-11-201913-11-2019

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.