YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Eğitim Köprüsü Portalı

04/10/2018
Okul Eğitim Köprüsü Portalı

Avrupa´daki eğitim bakanlıkları tarafından yönetilen Avrupa Okul Ağı (European Schoolnet) Konsorsiyumu, Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen çok sayıda Avrupa ülkelerinde gerçekleştirilen eğitim projelerinin yürütmesinden sorumlu çatı kuruluştur.

Milli Eğitim Bakanlığımızı temsilen Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Avrupa Okul Ağı´nın yönetim komitesinde diğer Avrupa ülkeleriyle birlikte yer almaktadır.

Avrupa Okul Ağı web sitesine  http://www.eun.org/ adresinden ulaşılabilmektedir. Bakanlığımıza bağlı okullarda görev yapan tüm öğretmenlerimiz Avrupa Okul Ağı tarafından gerçekleştirilen projelere ulaşmak için web sitesine üye olabilir.

Avrupa Okul Ağı kuruluşu tarafından Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültür Genel Müdürlüğü adına yürütülen Okul Eğitim Köprüsü portalı (School Education Gateway), Avrupa okulları topluluğu oluşturmayı amaçlayan eTwinning projesiyle doğrudan ilişkilidir.

Okul Eğitim Köprüsü portalı ilkokul, ortaokul ve lise seviyesindeki okullarda görev yapan öğretmenler ve okul yöneticilerinin çevrimiçi mesleki gelişimi için ücretsiz Massive Online Open Courses (MOOC) - Kitlesel Çevrimiçi Açıköğretim Kurslarının  https://www.schooleducationgateway.eu/en/pub/teacher_academy.htm web adresinden yayınlandığı  bir eğitim portalıdır.

Avrupa Okul Ağı Akademisi Okul Eğitim Köprüsü portalında öğretmenlerin mesleki gelişimi için sınıflarında özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerin derslere dahil edilebilmesi için uygulanacak öğretim yöntemlerini içeren "Supporting Special Educational Needs in Every Classroom - Özel Eğitim İhtiyaçlarını Her Sınıfta Destekleyebiliriz" Çevrimiçi Kursu https://www.schooleducationgateway.eu/en/pub/teacher_academy.htm web adresinden yayınlanacaktır.

15 Ekim 2018 tarihinde başlayacak ve yaklaşık 4-5 hafta sürecek "Özel Eğitim İhtiyaçlarını Her Sınıfta Destekleyebiliriz" Çevrimiçi Kitlesel Açıköğretim Kursuna İl Milli Eğitim Müdürlüğünüze bağlı anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve meslek lisesi seviyesindeki okullarımızda görev yapan bütün öğretmenlerimiz kayıt olabilirler.

 

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.