YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencimiz Nisa Camadan Dünya Üçüncüsü Oldu

01/11/2019
Öğrencimiz Nisa Camadan Dünya Üçüncüsü Oldu

             Yalova Termal Fen Lisesi Öğrencisi Nisa Camadan, katıldığı Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası'nda sağ ve sol kolda Dünya Üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı.

Romanya'da düzenlenen 2019 Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası'nda Milli Forma ile mücadele eden öğrencimiz Nisa Camadan bronz madalya ile dönüyor.

Şampiyonalarda bükülmedik bilek bırakmayan başarılı öğrencimiz 3-7 Mart 2019 tarihinde düzenlenen Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası'nda sağ kol kategorisinde birinci,  14-23 Mayıs Yunanistan Avrupa bilek Güreşi Şampiyonası'nda sağ kolda yine birinci olarak altın madalya almıştı.

Son olarak Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası'nda Nisa Camadan, Türk bayrağını Romanya'da dalgalandırarak Dünya Üçüncüsü oldu.

Hem Fen Lisesinde başarılı bir öğrenci hem de başarılı bir sporcu olan öğrencimizi tebrik ederek başarı dileklerini ileten İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tosun: "Öğrencilerimiz aldıkları başarılarla bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Mart ayında Türkiye Şampiyonu ve Mayıs ayında Avrupa Şampiyonu olan öğrencimiz, ardından bir güzel haber de Romanya'da gerçekleştirilen Dünya Güreş Şampiyonası'ndan geldi. Termal Fen Lisesi öğrencimiz Nisa Camadan ilk defa katıldığı dünya şampiyonasında iyi bir kariyer başlangıcı yaparak, bronz madalya almayı başardı. Bu düşüncelerle öğrencimiz Nisa Camadan'ı tebrik ediyor, önümüzdeki dönemlerde öğrencimizin başarıları katlanarak artacağına ve böylece hem Yalovamız hem de ülkemiz adına kıvanç duyulan derecelerin gelmeye devam edeceğine gönülden inanıyorum. Ayrıca öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için büyük gayret gösteren Termal Fen Lisesi'ndeki öğretmenlerine ve ailesine teşekkür ediyorum." dedi.

 

 

01-11-201901-11-2019

 

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.