YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mutlu Ve Başarılı Çocuğun Formülü Anlatıldı

06/09/2019
Mutlu Ve Başarılı Çocuğun Formülü Anlatıldı

          İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından 1. Sınıf öğrenci velilerine yönelik seminer gerçekleştirildi.

          'Mutlu Çocuk, Başarılı Gelecek' hedefiyle, velilere mutlu ve başarılı çocuk yetiştirme konusunda rehberlik etmek üzere Veli Destek Programı kapsamında "mutlu ve başarılı çocuk" temalı seminer Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda yapıldı.

          Seminere İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun, Müdür Yardımcısı Hüseyin Çibir, veliler ve öğrenciler katıldı.

          Açılış konuşmasını yapan Müdürümüz, " Bizim öğrencilere destek veren velilere ihtiyacımız var. Öğrenci, öğretmen, veli olmadan eğitimde başarı elde edilemez. Okullarımızdaki öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitilebilmesi için işbirliği ile hareket edeceğiz. Unutulmamalıdır ki, bizler yani öğretmenler çocuklarımız için varız. Sizler bize güvenin. Yalova eğitimde marka il hedefine emin adımlarla ilerliyor. Çocuklarımızı sadece sınav sonuçlarına göre sınıflandıran bir eğitim sisteminden uzaklaşıyoruz. Artık sosyal yaşamında, sporda başarılı, insanlarla iyi ilişkiler kurabilen, vatanını, milletini ve devletini seven bireyler yetiştiriyoruz" dedi.

          Çocuklarla sahnede dans eden ve onlarla eğlenen Doç Dr. Eşçin Yazıcı ise velilere önemli tavsiyelerde bulundu. Yazıcı konuşmasında; "İlk adımizin mutlu olmanız. Bu size ilginç gelmiş olabilir. Ancak araştırmalar gösteriyor ki deprsif semptomlar gösteren ailelerin çocuklarında, diğer çocuklara göre çok daha fazla davranış bozuklukları gözlemleniyor. O halde ebeveynin daha mutlu çocuk yetiştirebilmesi için en başta kendi mutluluğunu önemsemesi ve bunun için çaba sarf etmesi gerekiyor. Bu kendi sosyal hayatını ve ruh sağlığını daha iyi hale getirerek mümkün olabilir" dedi.

          Seminerin devamında, başarılı ve mutlu bir çocuk yetiştirmede ebeveynlere düşen görevler, yapılması ve yapılmaması gereken konular konuşuldu.

06-09-201906-09-201906-09-2019

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.